Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Lodowisko może na Boże Narodzenie...

Główne zdjęcie
Lodowisko jeszcze nie gotowe

Lodowisko w Łomży w tym roku jeśli będzie, to później niż zwykle. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji potwierdził nasze wczorajsze informacje o dziurawej macie, która jest podawany glikol chłodzący tafle lodu. Sposobem na wyjście z sytuacji ma być wypożyczenie nowej tafli. - Po wypożyczeniu nowej tafli niezwłocznie przystąpimy do uruchomienia lodowiska – przekazał Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR, który spodziewa się, że „lodowisko uda się nam uruchomić przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia”.

W poniedziałek napisaliśmy, że przez ponad dwa tygodnie pracownicy MOSiR zalepiali dziury w macie chłodzącej lodowisko, które rozstawiane jest przy ul. Katyńskiej. Robili to co roku, ale zwykle dziur było kilka, może kilkanaście... W tym roku zalepili ponad 300 dziur i ciągle pojawiały się nowe. Dopiero wówczas kierownictw MOSiR uświadomiło sobie, że to prace bez sensu.  
- Pomimo trwających  prób uruchomienia lodowiska i naprawach polegających na ciągłym łataniu dziur, nie możemy uzyskać należytej szczelności, z uwagi na fakt, że tworzywo, z którego są wykonane maty jest skorodowane i codziennie pęka, co tworzy nowe nieszczelności – podał Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR. - W związku z tym podjęliśmy decyzję o wypożyczeniu nowej tafli lodowiska. Jednakże z uwagi na ograniczone środki finansowe MOSiR wystąpiliśmy do Miasta Łomży o przyznanie środków na ten cel. 
Urząd Miejski poinformował w poniedziałkowe popołudnie, że na ten cel miasto przekaże MOSiR kwotę 35 tysięcy złotych. 
Dyrektor Modzelewski zapewnia, że po wypożyczeniu nowej tafli niezwłocznie pracownicy MOSiR przystąpią do uruchomienia lodowiska. Ma nadzieję, że uda się je otworzyć przez Bożym Narodzeniem. - Dodatkowym czynnikiem, mającym wpływ na termin uruchomienia będzie mieć temperatura powietrza i brak opadów deszczu – dodaje.

zobacz: Przez ponad dwa tygodnie lepili dziury... na marne?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę