Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 października 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Spędź ferie w mundurze - WKU w Łomży zaprasza pełnoletnich uczniów szkół średnich

Chodzi nie tylko o wypoczynek i oryginalne spędzenie wolnego czasu. - Nazwa wzięła się stąd, że zachęcamy ochotników bez przeszkolenia wojskowego do odbycia szkolenia przygotowawczego, aby zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Akcja kierowana jest do młodych osób, które się uczą w szkołach średnich i którzy ukończyli 18 rok życia. Przeszkolenie zakończy się przysięgą wojskową - zaznacza kapitan Robert Sokołowski.

Dzięki takiej formie szkolenia pełnoletni uczniowie mogą zostać żołnierzami WOT w czasie ferii zimowych. W tym czasie przejdą pełne szkolenie i być może będzie to początek ich drogi zawodowej:
- Młodzi ludzie przeżywając takie ferie w mundurze realizują swoje zainteresowania. Mamy taką nadzieję, że w przyszłości na trwałe zwiążą się ze służbą wojskową poprzez to, że kiedyś przejdą do zawodowej służby wojskowej. To jest normalne szkolenie przygotowawcze trwające szesnaście dni. Żołnierze mają bardzo dużo strzelań, zajęć z taktyki, przetrwania czy też udzielania pierwszej pomocy - dodaje kapitan Robert Sokołowski.

Szczegółowe informacje min o tym jakie kryteria trzeba spełnić - są dostępne w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Łomży, na przykład pod numerem 261 385 721.

 

220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę