Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Caritas zbiera pieniądze na leczenie i żywność na święta

Około 300 wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaczyna kwestę charytatywną od soboty, 1. grudnia, w ramach akcji „Bożonarodzeniowy dar serca – nie przechodź obojętnie”. - Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci i dorosłych z funduszu diecezjalnego – zachęca do wsparcia datkiem wolontariuszy szkolnych kół ks. dyrektor Caritas Andrzej Mikucki. - Natomiast w weekend za tydzień 7. i 8. grudnia organizujemy tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach zbiórkę żywności w ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam”. Przeznaczymy zebrane produkty na paczki świąteczne potrzebującym rodzinom z parafii, które włączą się w akcję.

Ksiądz Andrzej Mikucki, dyrektor diecezjalnej Caritas (po łacinie Miłość) informuje, że rok temu „Bożonarodzeniowy dar serca” okazał się bardzo hojny na leczenie i rehabilitację chorych diecezjan - wolontariusze z 32 szkolnych kół Caritas zebrali ponad 43 tysiące 400 złotych. Można było tymi pieniędzmi wesprzeć 47 ludzi, potrzebujących dofinansowania na leczenie, których zgłosiły biorące udział w kweście szkoły. - Opiekunami kół, wolontariuszami i darczyńcami kierują względy czysto ludzkie, dlatego ze współczucia i miłosierdzia, z potrzeby serca, chętnie się angażują, ofiarowując społecznie czas i dobrowolne datki – przybliża motywy ksiądz dyrektor. Ale akcja ma jednocześnie wyraźny aspekt religijny i z ducha chrześcijański: uczynione bliźnim dobro przybliża do Chrystusa, stąd prośba do proboszczów o ukazanie wiernym idei zbiórki i pomoc wolontariuszom w parafiach.

W piątek i sobotę za tydzień, 7. i 8. grudnia, wolontariuszy z legitymacja szkolną i identyfikatorem Caritas może pojawić się nawet około 600. Klienci zobaczą ich w sklepach dużopowierzchniowych i mniejszych placówkach, gdzie właściciele zechcą w ten sposób wesprzeć akcję „Tak, pomagam”. Każdy z kupujących może pomyśleć o świętach Bożego Narodzenia nie tylko w rodzinie i włożyć do kosza to, co parafie rozdadzą potrzebującym: konserwy mięsne i rybne, mąkę, olej czy słodycze.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę