Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Marcin Kwiatkowski – Ja to ktoś inny

Artysta prezentuje na wystawie 30 fotografii pochodzących z cykli „Zapach letnich ziół” (2018), „Niebieski księżyc” (2018) i „Jakiż to chłopiec piękny i młody...” (2017) oraz kilka prac wielkoformatowych z wcześniejszych cykli. O twórczości artysty tak pisze Józef Markiewicz: ”Nie dajmy się zwieść estetycznemu pięknu fotografii Marcina Kwiatkowskiego. Kryje się w nich dramat egzystencjalny. Bohaterzy wstają od stołu – wychodzą na „zewnątrz”, poszukując swojego losu i autentyzmu. Czy im się to udaje? Pozostają zaklinowani w wymiarze horyzontalnym. Pomiędzy konwencjami naszej kultury, a daleką, nieosiągalną naturą. Pozostają w przestrzeni granicznej, gdzie ich gesty tracą swoją ostrość i znaczenie. Patrzą w naszą stronę. Co widzą?”. Zachęcamy do poszukania odpowiedzi na to pytanie na wystawie. Marcin Kwiatkowski, rocznik 1979, to nauczyciel, fotografik, poeta, związany z amatorskim ruchem teatralnym w Tykocinie założyciel Teatru Hollerique, założyciel Klubu Fotografii Artystycznej „Jupiter”, reżyser i aktor w Tykocińskim Teatrze Amatorskim, animator i współtwórca wielu kulturalnych wydarzeń, m.in. Festiwalu Domu (edycje 2012, 2011 i 2010), reaktywacji Kina Hetman (wystawy fotogramów na fasadzie budynku w latach 2013 i 2016) i innych, organizowanych w Tykocinie, w którym wychował się i mieszka od urodzenia, z przerwą na studia w latach 1998-2003 (Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku).

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 15 listopada 2018 13:36
Data ostatniej edycji: pt, 16 listopada 2018 07:02:33

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę