Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pijani kierowcy to plaga kończącego się "długiego weekendu"

Na podlaskich drogach jest spokojnie - oceniają podlascy policjanci, ale mimo tego apelują o rozwagę i wolniejszą jazdę. Dziś nie tylko kończy się "długi" weekend, ale połowa miesiąca to też zmiana wakacyjnych turnusów. Nad bezpieczeństwem podróżnych w całym kraju czuwa około 2,5 tysiąca policjantów, którzy prowadzą kontrole drogowe. Dotychczasowy bilans długiego weekendu w całym kraju - to według danych policji - prawie 400 wypadków, 52 osoby zabite i ponad 500 rannych. Na podlaskich drogach doszło do 13 wypadków, w których trzy osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych.


Prawdziwą plagą są jednak pijani kierowcy. W całym kraju zatrzymano już ich ponad 2 tysiące, na Podlasiu - około stu. Więcej osób niż zazwyczaj przebywało w izbach wytrzeźwień. W suwalskiej przez ostatnie trzy dni - 30, a w białostockiej ponad 60, najwięcej wczoraj i w sobotę - po prawie 30. Do pijanych pacjentów najczęściej wyjeżdżały też ekipy pogotowia ratunkowego. Wiele osób miało padaczkę poalkoholową. Oprócz tego lekarze wzywani byli do zasłabnięć w kościołach. Białostockie pogotowie każdego dnia kończącego się "długiego" weekendu wyjeżdżało około 190 razy, suwalskie - prawie 20, a łomżyńskie - 15.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę