Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Burmistrzowie zostają

Wszyscy urzędujący burmistrzowie miast powiatowych z regionu łomżyńskiego wygrali niedzielne wybory samorządowe i mogą rządzić miastami przez kolejne 5 lat. W przypadku Kolna i Wysokiego Mazowieckiego wygrana dotychczasowych burmistrzów nie była zaskoczeniem, bo w tych miastach rządzący od kilku kadencji Andrzej Duda i Jarosław Siekieroko nawet nie mieli rywali. W przypadku Zambrowa i Grajewa pretendentów było po trzech.

W Zambrowie wybory ponownie wygrał Kazimierz Jan Dąbrowski – 70-latek, który burmistrzem Zambrowa jest od 1998 r. W niedzielnych wyborach samorządowych poparło go 4 703 mieszkańców, co stanowiło 55,73% wyborców. 
Drugie miejsce zajął Andrzej Mioduszewski (PiS), na którego zagłosowało 3 318 osób, czyli 39,32% wyborców. 
Trzecie miejsce zajął Karol Kossakowski z Platformy Obywatelskiej, który zebrał 418 głosów czyli poparcie na poziomie 4,95%

W Grajewie o reelekcję ubiegła się dotychczasowy burmistrz Dariusz Latorowski, jego poprzednik Adam Kiełczewski i zastępca jeszcze wcześniejszego Waldemar Remfeld (PiS). Najwięcej głosów poparcia  4 683 zdobył Latorowski. Było to równo 51% wyborców biorących udział w głosowaniu, co oznacza, że wygrał on a I turze. Drugie miejsce z wynikiem  2 510 głosów, czyli 27,34% poparcia zajął były burmistrz Kiełczewski, a trzecie oficjalny kandydat PiS Waldemar Remfeld  1 989 głosów, czyli 21.66% poparcia społecznego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę