Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

4-letnia Samira z Łomży walczy o życie...

Główne zdjęcie
4-letnia Samira z Łomży

- Prosimy o pomoc w leczeniu 4-letniej dziewczynki z Łomży, która dwa tygodnie temu przeszła autoprzeszczep w Klinice Przylądek Nadziei z Wrocławia po usunięciu guza raka: neuroblastoma IV stopnia złośliwości, to najgroźniejszy dziecięcy nowotwór - mówi Laura Piątek z Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. - Neuroblastoma prawie zawsze wraca, dlatego trzeba przeciwdziałać nawrotowi. Prawie 900 tysięcy zł kosztuje immunoterapia Samiry Khamasurkaevej w Krakowie. Czasu na zebranie olbrzymiej kwoty jest niewiele – musimy zdążyć do 30 listopada. W imieniu rodziców dziewczynki serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i zamieszczenie artykułu.

Laura Piątek opowiada, że rodzice Samiry, którzy w dzieciństwie przeżyli dwie wojny w Czeczenii, przyjechali do Polski 10 lat temu. W Łomży wiedli zwyczajne życie, z dala od wszechobecnej biedy i napiętej sytuacji politycznej w swoim kraju. Tu urodziły się trzy córki: Karina, Jasmina i Samira. 

„Nasza córka pytała, dlaczego jest chora?”
– W maju Samirkę zaczął boleć bok. Obudziła się rano i płakała, miała wzdęty brzuszek. Dałam jej lek przeciwbólowy i przeszło. Wieczorem ból powrócił, jeszcze silniejszy. To był piątek, chcieliśmy przeczekać weekend, ale z każdą godziną i dniem było coraz gorzej. W niedzielę musieliśmy jechać na pogotowie. Guzek na brzuchu był widoczny, ale lekarze puścili ją do domu, twierdząc, że to nic groźnego – wspomina Heidi, mama Samiry. W nocy córka przeraźliwie płakała. – Wiedziałam, że jest źle, tylko jak pomóc dziecku, które cierpi, skoro na pogotowiu stwierdzili, że nic się nie dzieje?
W stresie wrócili do szpitala, gdzie zrobiono USG. Wysłano ich na onkologię do Białegostoku. Tam pojawiła się diagnoza – neuroblastoma IV stopnia złośliwości. Diagnoza jak wyrok. – Nasza córcia się buntowała, nie chciała być w szpitalu, nie mogła patrzeć na lekarzy. Pytała, dlaczego jest chora.
Po 8 cyklach chemioterapii guz w brzuchu się zmniejszył i udało się go wyciąć w całości. Samirce wypadły włosy. Podeszła do lustra i patrząc na łysą główkę zapytała: „Mamuniu, już nie jestem taka fajna?”. Pani Heidi przez łzy odpowiadała, że wszystkie odrosną. Będą nowe, lepsze i mocniejsze…Konieczny był autoprzeszczep w październiku. Od operacji Samira leży słaba w łóżeczku, nie chce jeść, nie ma siły się uśmiechać. Bardzo się boi, przy każdym badaniu trzyma mamę mocno za rękę.
Samira z mamą i tatą są w Przylądku Nadziei, 500 km od domu, w którym czekają dwie siostry z babcią. Nie wiadomo, kiedy się zobaczą... Laura Piątek z Fundacji twierdzi, że neuroblastoma jest dosyć przewidywalna - prawie zawsze wraca. - Samira jest wstydliwa, nieśmiała. Uwielbia układać puzzle i oglądać bajki. Ma tylko 4 lata, a już wiele wycierpiała – podsumowuje. - Wznowa może ją wykończyć. Tylko immunoterapia jest szansą, aby rozprawić się ze straszną chorobą raz na zawsze. 

Mirosław R. Derewońko

Walkę Samiry o powrót do zdrowia można wspierać przez dokonywanie wpłat na konto Fundacji: 
Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
ul. Ślężna 114s/1, 53-111 Wrocław 
Bank Millennium S.A.
nr konta w PLN: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
z tytułem wpłaty: Samira Khamsurkaeva.
oraz wsparcie zbiórki na portalu SiePomaga: 
https://www.siepomaga.pl/zycie-samiry


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę