Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ostatni bocian...

Widok bociana wczesna wiosną cieszy wszystkich... W piątek 19. października 2018 roku widok bociana spacerującego wśród żółtych liści na skwerku przy ul. Fabrycznej w Łomży budził zadziwienie i przerażenie. - Mamy zgłoszenia o tym bocianie od kilku dni – mówi Mariusz Sachmaciński z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. W jego siedzibie w Drozdowie jest szpitalik dla ptaków i tam na zimę powinien trafić łomżyński bocian.

Bociany z Polski odlatują w drugiej połowie sierpnia. W tym roku według ornitologów odleciały trochę wcześniej, co jak sądzono zwiastowało szybkie nadejście zimy. Póki co pogoda nawet jak na jesień była piękna. 
Specjaliści od ptaków podkreślają, że co roku niewielka część bocianów pozostaje w Polsce na zimę. Są wśród nich ptaki  osłabione czy okaleczone, ale także w pełni sprawne fizycznie. Trudno powiedzieć czemu tak się dzieje, ale ornitolodzy podają, że istnieją udokumentowane przypadki skutecznego przezimowania bocianów w stanie dzikim. 
Mariusz Sachmaciński z  Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, mówi, że do parku w tym roku docierają informacje o dwóch bocianach, które nie odleciały do ciepłych krajów. Jednym z nich jest ten łomżyński. Póki bocian jest silny trudno go będzie złapać, a tego typu próby mogłyby jedynie przepłoszyć go z okolicy, w której najwyraźniej potrafi znaleźć pożywienie. Zapowiada, że jeśli bocian osłabnie na tyle, aby można było go schwytać, trafi do szpitalika dla ptaków w Drozdowie, gdzie będzie mógł poczekać do wiosny.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 19 października 2018 15:58
Data ostatniej edycji: pt, 19 października 2018 16:07:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę