Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Niewyborcze ulice w Jedwabnem

- Wszystko co prowadzi do zjednoczenia ludzi odpowiada planom Bożym - mówił ks. Jerzy Dembiński proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, którzy w sobotnie południe poświęcił zbudowane ulice Stary Rynek i Plac Jana Pawła II w samym centrum miasteczka. Na szybką uroczystość przyszło około 50 mieszkańców Jedwabnego. - Aby uniknąć wątków politycznych postanowiliśmy z księdzem proboszczem, że to będzie bardzo krótka i treściwa, pozbawiona elementów kampanii wyborczej uroczystość - mówił burmistrz Michał Chajewski zaznaczając, że wczoraj zakończono malowanie pasów, a od dziś ulica jest oddana do użytku mieszkańcom i dzisiaj poświęcona.

Przy jedwabieńskim rynku wyasfaltowane kilkaset metrów ulic. Inwestycja pochłonęła około 400 tys. zł, a prawie 300 tys. zł to pozyskane przez gminę dofinansowanie unijne. Burmistrz Jedwabnego podkreśla, że to ważne miejsce, a inwestycja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, zapewnia miejsca parkingowe i poprawia estetykę ścisłego centrum miasteczka. 
Zaznacza, że w Jedwabnem prowadzona jest jeszcze jedna inwestycja drogowa obejmująca ulice Marii Curie-Skłodowskiei i Polną od CPN w kierunku cmentarza i pomników żołnierzy AK i mordu z lipca 1941 roku. To inwestycja jest znacznie większa, warta ok. 1 mln 200 tys. zł z 50% dofinansowaniem ze środków rządowych. 
- Jeśli chodzi o miasto te inwestycje zamykają nam potrzeby poprawienia nawierzchni w Jedwabnem. Wszystko inne jest już praktycznie dokończone – mówi burmistrz Chajewski, wskazując, że następna kadencja samorządu musi być skierowana na inwestycje wiejskie. To przede wszystkim drogi i wodociągi. - Do dziś jeszcze 20 miejscowości wiejskich naszej gminy nie posiada wodociągowców i ludzie sygnalizują tragiczną sytuacje jeśli chodzi nie tylko o hodowlę zwierząt, ale również o dostęp do wody pitnej – mówi burmistrz dodając, że po drodze gorszej da się przejechać, natomiast bez wody nie da się żyć. 

W wyborach 21 października mieszkańcy gminy Jedwabne burmistrza wybierać będą z dwóch kandydatów. Z idącym z własnego komitetu obecnym burmistrzem Michałem Chajewskim, który kilka miesięcy temu został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości, rywalizować będzie Adam Niebrzydowski zgłoszony przez Komitet Wyborczy PiS.

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
so, 06 października 2018 14:06
Data ostatniej edycji: so, 06 października 2018 14:15:08

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę