Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Początek tegorocznego sezonu prac renowacyjnych na zabytkowym cmentarzu w Łomży

Remontowi poddane zostaną w tym roku cztery zabytkowe nagrobki. Trzy wykonane są z żeliwa, a jeden z cegły; mają ponad sto lat. Jak powiedział Radiu Białystok wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przjaciół Ziemi Łomżyńskiej Józef Babiel renowacja zabytków żeliwnych jest szczególnie skomplikowana. Wszystkie są demontowane, przewożone do jednej z warszawskich pracowni konserwatorskich i tam odnawiane. Konserwowane są nie tylko z zewnątrz, ale także wszystkie profile wewnętrzne - te prace są także najdroższe.


W tym roku, dzięki pieniądzom uzyskanym z ubiegłorocznej kwesty, a także dotacji marszałka województwa podlaskiego, na prace przeznaczono około 40 tys. złotych. Na zabytkowym cmentarzu przy ul. Kopernika w Łomży znajduje się ponad 500 cennych zabytków architektury cmentarnej. W ciągu jedenastu lat udało się odrestaurować już ponad sto.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę