Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Woda nie do picia

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował o braku przydatności do spożycia przez ludzi wody z wodociągu Święcienin, gmina Radziłów, powiat grajewski. Z badań grajewskiego sanepidu wynika, że woda nie spełnia wymagań mikrobiologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Wodociąg zaopatruje w wodę ok. 1532 osób mieszkańców wsi: Święcienin, Klimaszewnica, Mścichy, Borawskie Awissa, Konopki Awissa, Kieljany, Kramarzewo, Kownatki, Czerwonki, Sośnia.

W związku z niekorzystnymi wynikami badań Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie wydał decyzję administracyjną stwierdzającą brak przydatności do spożycia przez ludzi w zakresie nie wyłączającym jednak możliwości przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji, płukania sieci wodociągowej oraz możliwości korzystania z wody do celów sanitarnych (np. mycia podłóg, spłukiwania toalet).
Jednocześnie zobowiązał administratora wodociągu m.in. do:

  • podjęcia działań naprawczych mających na celu doprowadzenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,
  • poinformowania odbiorców o braku przydatności wody do spożycia,
  • bieżącego informowania o podejmowanych działaniach i przedłożenia do wglądu sprawozdań z badań mikrobiologicznych wody spełniających obowiązujące wymagania,
  • zapewnienia zastępczego źródła wody o jakości odpowiadającej obowiązującym wymaganiom. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę