niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Dojazd do Piątnicy będzie jeszcze trudniejszy

Rozpoczęcie remontu skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej, na które prowadzi droga z „nowego” mostu przez Narew, spowodowało we wtorkowy poranek ogromne utrudnienia w ruchu zarówno w Piątnicy jak i Łomży. Kierowcy szukając możliwości „szybszego” przejazdu wybierali „stary” most blokując niemal całą Piątnicę, ale także m.in. Rondo Tadeusza Kościuszki w Łomży. Wszystko wskazuje na to, że niebawem problemy w komunikacji pomiędzy Łomżą a Piątnicą będą jeszcze większe. Zgłosiła się firma gotowa „szybko” dokończyć ubiegłoroczny remont ulicy Zjazd w Łomży, która prowadzi do „starego” mostu przez Narew. Co ważne - terminy ukończenia prac na drogach prowadzących do obu mostów są takie same – do 15 listopada.

Ul. Zajazd w Łomży prowadzi do "starego" mosty przez Narew
Ul. Zajazd w Łomży prowadzi do "starego" mosty przez Narew
Chodnik przy ul. Zjazd ma być wyremontowany
Chodnik przy ul. Zjazd ma być wyremontowany
Chodnik przy ul. Zjazd
Chodnik przy ul. Zjazd
ul. Zajazd w Łomży
ul. Zajazd w Łomży

W środę w Urzędzie Miejskim w Łomży otwierano koperty z ofertami firm w przetargu „Remont drogi krajowej nr 61 w Łomży”. Podzielono go na dwa zadania. Pierwsze dotyczy dokończenia  zapoczątkowanego w ubiegłym roku remont ul. Zjazd. Obejmuje rozbiórkę i budowę chodnika, rozbiórkę i budowę poręczy i barier drogowych, budowę ścieków podchodnikowych i skarpowych, budowę ramp dla pieszych, oraz wykonanie schodów skarpowych. 
Druga część elektryczna obejmuje: wykonanie oświetlenia ulicznego wraz z okablowaniem w ul. Zjazd, oraz wykonanie sygnalizacji świetlnych na dwóch skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego (DK61) z ulicą Polową i z ulicą gen. Sikorskiego wraz z wdrożeniem stałej organizacji ruchu. 
Prace muszą być wykonane w tym roku, bo miasto w połowie maja otrzymało z Ministerstwa Finansów dotację z tzw. rezerwy mostowej w wysokości nieco ponad 2 mln zł. Całość prac miejscy urzędnicy wycenili na niemal 3,8 mln zł, ale oferty, które wpłynęły są tańsze. Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych za część drogową chce 1,625 mln zł, a konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski Siennicki z Łomży i PRO-INSTRAL Andrzej Jankowski z Piątnicy za elektrykę 1,435 mln zł.
Miejscy urzędnicy już wcześniej zapowiadali, że chcą aby prace rozpoczęły się jak najszybciej, bo przyznaną przez Ministerstwo Finansów dotację trzeba rozliczyć w tym roku. Ze względu na charakter drogi i jej znaczenie dla ruchu lokalnego, ale i tranzytowego, w specyfikacji przetargowej zalecali, aby wykonawca prowadził pracę w godzinach zmniejszonego natężenia ruchu w tym również  nocną. 

Zarówno ulica Zjazd jak i Wojska Polskiego znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 61 – czyli najważniejszej trasy biegnącej przez region. Codziennie przejeżdża tędy nawet ponad 20 tysięcy samochodów, w tym jadące tranzytem w kierunku państw bałtyckich ciężarówki. Prace na tych ulicach zawsze powodowały duże utrudnienia w ruchu spowalniając ruch na „starym” moście. Trudno sobie wyobrazić jak długie będą korki w Łomży i Piątnicy gdy te prace zbiegną się w czasie z robotami prowadzonymi na skrzyżowaniu w Piątnicy Włościańskiej, przez które przejeżdża się do „nowego” mostu.

zobacz: Gigantyczny korek do i w Piątnicy

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę