Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

PSL chce znieść podatki dla emerytów - zbiera podpisy

Podlascy działacze PSL zbierają podpisy pod projektem, dzięki któremu emeryci nie płaciliby podatków. Prezes Ludowców w Podlaskiem Stefan Krajewski tłumaczy, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze emeryci mogliby wydać np. na leki albo na rozrywkę.

- Emeryci będą mogli skorzystać z ośrodków kultury, będą mogli umawiać się w kinach czy teatrach, a to też korzyść dla naszego regionu, bo to dodatkowe pieniądze dla lokalnych przedsiębiorców. Chodzi też o wykup leków, planowane inwestycje - to wszystko jest możliwe, kiedy emerytura będzie wyższa. Uważamy, że jeśli ktoś płacił przez całe życie podatki i pracował uczciwie, nie powinien w wieku emerytalnym odprowadzać podatków. Powinien mieć wyższą emeryturę - podkreśla Stefan Krajewski.

Zgodnie z wyliczeniami PSL realizacja projektu kosztowałaby budżet państwa około 25 miliardów złotych rocznie. Tego typu rozwiązanie obowiązuje między innymi na Węgrzech. Według ludowców, wprowadzenie w życie projektu "Emerytura bez podatku" oznaczałoby wzrost świadczeń dla seniorów o 20 procent.
Ludowcy zachęcają mieszkańców województwa podlaskiego do zgłaszania swoich pomysłów na rozwój regionu poprzez stronę jakiepodlasie.pl.
- Nie zgadzamy się, by decyzje o tym, jaki ma być nasz region, przychodziły z Brukseli czy Warszawy. To mieszkańcy powinni decydować, jakie powinno być ich najbliższe otoczenie. Dlatego zachęcamy do kontaktu przez stronę internetową. Chcemy poznać opinie mieszkańców Podlasia - Stefan Krajewski.
Podlascy działacze PSL przedstawią swój program i listy wyborcze do wyborów samorządowych podczas konwencji wojewódzkiej 8 września w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę