Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Uwielbiający Pana łomżyniacy chcą śpiewać w Siedlcach

Jest ich tylko dziesięcioro. Pochodzą z Łomży lub okolic. Są studentami albo wkrótce wybiorą się na studia. Co tydzień - dwa starają się spotykać na próbach, a w drugą niedzielę miesiąca prowadzą wokalnie i muzycznie nabożeństwa uwielbienia Boga w kościele Kapucynów. - Będzie nam bardzo miło, jeśli Czytelnicy 4lomza.pl zagłosują na nasz utwór „Naucz mnie” w plebiscycie internetowym Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej, od ponad 20 lat organizowanego w Siedlcach – zachęca Justyna Zaręba, wokalistka Kapucyńskiego Zespołu Uwielbienia z Łomży. - Gdyby jury nie dało nam nagrody jako laureatom, to nagrodą będzie występ w koncercie galowym „Hosanny”.

Ewa Grądzka, autorka tekstu do "Naucz mnie"
Ewa Grądzka, autorka tekstu do "Naucz mnie"

Hosanna Festival to pierwszy wyjazd KZU do rywalizacji na estradzie z utalentowanymi tak jak oni młodymi z całej Polski. Do tej pory koncertowali podczas mszy w święta, na rekolekcjach w II LO w Łomży, na ślubach w mieście i bliskich miejscowościach, więc koncert ogólnopolskiej Hosanny to dla nich wydarzenie. A może jurorzy także docenią melodię, tekst i interpretację łomżyniaków...?

http://hosannafestival.pl/Zaglosuj

Autorką słów i linii melodycznej „Naucz mnie” jest śpiewająca Ewa Grądzka, studiująca masaż. Do tego pianista Paweł Dardziński zaproponował motyw klawiszy i wspólnymi siłami z KZU stworzyli muzykę, trzymającą w pełnym modlitewnego skupienia i żarliwości napięciu. „Panie, proszę, naucz mnie przyjmować cios i podnosić się... Miłością leczyć wszystko, co złe...” Pełni wiary głębokiej, że modlitwa daje moc i że Chrystus niesie nadzieję, czekają na głosy słuchaczy, którym spodoba się młodzieńcza ufność, że można pięknym słowem, śpiewem i muzyką dotrzeć do ludzkiego serca...

 

Kapucyński Zespół Uwielbienia powstał w 2014 roku z inicjatywy Mariusza Kowalskiego i brata Piotra Anusiewicza, niegdyś katechety w II LO w Łomży. Od półtora roku skład się skonsolidował z opieką duchową brata Adama Mianowskiego (gitara) i menedżerskim kierunkiem Justyny Zaręby.

 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę