Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Przygotowują obwodnicę Konarzyc

Główne zdjęcie
Obwodnica Konarzyc

Niebawem rozpocznie się budowa obwodnicy Konarzyc. Inwestycję za ponad 35,3 mln zł, na zlecenie Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku wykona firma Budimex. Umowę podpisano na początku lutego, a obecnie trwają już procedury związane z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRiD). Dziś wieczorem zainteresowani mieszkańcy Konarzyc będą mogli się dowiedzieć jak będzie wyglądał harmonogram i przebieg robót, ale także jak ustalana będzie wysokości odszkodowań za grunty przejęte pod nową drogę.

Obwodnica Konarzyc będzie miała niespełna 5 km długości. Zacznie się na terenie miasta Łomży w pobliżu na skrzyżowania obecnej drogi do Śniadowa z ulicą Strusią. Dalej trasa odbija na wschód i poprowadzi za zabudowaniami na granicy Łomży i Konarzyc, a następnie biegnie wzdłuż granicy terenu kolejowego. W rejonie istniejącego przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w Konarzycach droga przekracza tory kolejowe – będzie przejazd ze szlabanami i światłami - i poza zabudowaniami Konarzyc wraca na stary przebieg drogi do Śniadowa. Na zbudowanie nowej drogi Budimex ma czas do listopada 2019 rok. I choć umowę podpisano już pół roku temu nadal firma oczekuje na wydanie przez służby wojewody podlaskiego ZRID-u, na podstawie którego będzie mogła rozpocząć prace w terenie. 
W związku z faktem, że prace niebawem mają ruszyć dziś wójt gminy Łomża Piotr Kłys organizuje spotkanie z mieszkańcami  Konarzyc, a w szczególności z właścicielami nieruchomości, które będą przejęte pod budowę obwodnicy. 
- Na spotkaniu chcielibyśmy przedstawić właścicielom nieruchomości zasady realizacji robót, przebieg procedur związanych z wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz ustalania wysokości i zasady wypłaty odszkodowań za przejęte grunty – przekazuje wójt Piotr Kłys.
O godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Konarzycach będą przedstawiciele inwestora, to jest Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Wojewody Podlaskiego, który będzie wydawał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i decyzje o ustaleniu wysokości odszkodowań oraz wykonawców robót, czyli firmy Budimex SA Warszawa, którego pracownicy przedstawili niezbędne informacje związane z projektem drogi oraz harmonogramem i przebiegiem robót.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę