Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Leją asfalt na Zawadzkiej

Budowa kilometrowego przedłużenia dwujezdniowej ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężenina to największe tegoroczne przedsięwzięcie Łomży. Warta ok. 19 milionów złotych inwestycja, realizowana w większości z unijnej dotacji, zaczęła się wiosną i ma być ukończona jesienią. Teraz rozpoczęło się wylewanie pierwszej warstwy asfaltu na części nowej jezdni. - Stan zaawansowania prac przekroczył już półmetek – podaje Urząd Miejski w Łomży cytując słowa Andrzeja Garlickiego, zastępcy prezydenta ds. inwestycji.

Jak podał ratusz dotychczas zrealizowano drenaże, sieci podziemne m.in. z branży elektrycznej i sanitarnej. Z kostki brukowej układane są chodniki i zjazdy, a także ustawiane są obrzeża i krawężniki. Na odcinku pomiędzy rondem przy ul. Chmielnej, a Szosą do Mężenina trwa wykonywanie podbudowy z kruszywa na gotowej stabilizacji, natomiast pomiędzy rondem przy ul. Chmielnej, a ul. Przykoszarową rozpoczęła się realizacja dolnej warstwy podbudowy z betonu asfaltowego oraz warstwy wiążącej z masy mineralno - bitumicznej. Do końca miesiąca, na całym odcinku nowej drogi powinny zostać ułożone wszystkie warstwy „asfaltu”, bez warstwy ścieralnej.

Budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej prowadzona jest na podstawie decyzji, które po protestach mieszkańców i wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, dotychczas nie uzyskały prawomocności. Na pewien czas władze wstrzymały budowę drogi, ale ostatecznie zdecydowano się kontynuować prace. Na początku budowa przedłużenia ul. Zawadzkiej prowadzona była na podstawie wydanej w grudniu 2017 r. decyzji ZRID Wojewody Podlaskiego, który po skargach mieszkańców, dopatrzył się szeregu nieprawidłowości w decyzji (z września 2017 r.) ZRID Prezydenta Łomży i ją zmienił. Sąd w maju tego roku uchylił w całości decyzję wojewody, ale przed uprawomocnieni się wyroku, prezydent Łomży nadał swojej wrześniowej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. Dzięki temu zabiegowi prace mogą być kontynuowane na podstawie jego ZRID z września ubiegłego roku. 

zobacz: PINB: Budowa Zawadzkiej nie będzie wstrzymana 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę