Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Niedziela św. Rocha 2018 w 100-lecie Niepodległej

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, Urząd Miejski w Nowogrodzie i Skansen Kurpiowski im Adama Chętnika w Nowogrodzie zapraszają 19 sierpnia 2018 roku od godz. 10.00 na „Niedzielę św. Rocha” w Skansenie w Nowogrodzie. Wystąpią zespoły muzyczne z atrakcyjnym repertuarem. Gościem specjalnym będą Warszawiaki – Trupa Teatralna, która podtrzymuje pamięć o dawnej Warszawie i wskrzesza jej folklor. Ponadto zaprezentuje się – rozmiłowana w tradycyjnej muzyce – Kapela Miód na Serce, która czerpie inspiracje z dawnych pieśni, melodii i zwyczajów Kurpiowszczyzny oraz Kapela Kurpiowska Gminy Łomża, która wykona pieśni regionu kurpiowskiego i przyśpiewki biesiadne z różnych regionów kraju. W przerwach pomiędzy słuchaniem muzyki i śpiewu będzie można obejrzeć pokazy tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła w wykonaniu bursztyniarza, garncarza, kowala, rzeźbiarza i wycinankarek. Twórcy zaoferują do sprzedaży gliniane naczynia, wyroby ze słomy, drewna i wikliny, a także rzeźby, obrazy, grafiki, zabawki, wycinanki, kwiaty z bibułki i biżuterię. Nie zabraknie regionalnych przysmaków: wiejskiego chleba, serów, pampuchów i piwa kozicowego. Udostępnione będą wszystkie skansenowskie obiekty. Organizatorzy zapewnią przybyłym gościom dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i możliwości udziału w tradycyjnych grach i zabawach zręcznościowych. Program festynu gwarantuje wszystkim dobrą zabawę. Łomżyńskie MPK umożliwi dojazd z Łomży specjalną linią autobusową (bilet w cenie 5 zł w obie strony). Od 17.30 na terenie skansenu odbędzie się widowisko historyczne – inscenizacja walk o Nowogród.

Grzegorz Gwizdon
cz, 02 sierpnia 2018 10:29
Data ostatniej edycji: pon, 20 sierpnia 2018 13:09:59

 


facebook s.jpg


Chetnik logo jpg www niebieskie bez tła 500 piks.jpg


Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie
Oddział Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-414 Nowogród
ul. Zamkowa 25.
tel./fax. (086) 2175562

Czynny (w sezonie turystycznym) od poniedziałku do piątku
w godz. 9 - 17.
Soboty, niedziele, święta w godz. 10 - 17.

Bilet wstępu do skansenu:
normalny - 8 zł
z przewodnikiem dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 11 zł

ulgowy - 6 zł
z przewodnikiem dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 9 zł

spacerowy - 3 zł.


Bilet indywidualny do 10 osób z przewodnikiem. (do 10 osób) - 70 zł

Wstęp nieodpłatny
- w poniedziałek , zwiedzanie bez
wystaw we wnętrzach
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę