Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Skansenie

Skansen Kurpiowski Nowogrodzie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty przybliżające obrzędowość doroczną i rodzinną na terenie Kurpiowskiej Puszczy Zielonej (tematyczne), rzemiosło i rękodzieło ludowe oraz tradycyjne gry i zabawy zręcznościowe. Zainteresowani proszeni są o kontakt z panią Urszulą Kuczyńską, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, tel. 86 217 55 62 , e-mail: skansenkurpiowski@op.pl

Tematy warsztatów:

1.OBRZĘDOWOŚĆ DOROCZNA KURPIOWSKIEJ PUSZCZY ZIELONEJ

2.OBRZĘDOWOŚĆ RODZINNA KURPIOWSKIEJ PUSZCZY ZIELONEJ

Warsztaty dla młodzieży licealnej, z wykorzystaniem muzealiów, w terminie: od kwietnia do listopada, czas trwania: 1 godzina, cena: 80 zł/grupa, liczba uczestników: do 40 osób.

3. RZEMIOSŁO I RĘKODZIEŁO LUDOWE

Zajęcia skierowane do każdego kto chce pod okiem fachowców poznać tajniki zapomnianych rzemiosł. Warsztaty dotyczą garncarstwa, plecionkarstwa i kowalstwa oraz wyrobu wycinanek i kwiatów papierowych. Uczestnicy w małych grupach pracują bezpośrednio z twórcą ludowym. Warsztaty trwają około godziny zegarowej, a ich efektem są samodzielnie wykonane wyroby rękodzieła ludowego, takie jak wycinanka, koszyk czy gliniany garnek.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej, w terminie: od maja do października, czas trwania: 1 godzina, cena: 240 zł/grupa, liczba uczestników: do 20 osób.

4. TRADYCYJNE GRY I ZABAWY ZRĘCZNOŚCIOWE

Najlepiej poznaje się kulturę danego regionu poprzez zabawę. W dobie powszechnej komputeryzacji, kiedy młodzi ludzie spędzają długie godziny przed komputerami, proponujemy trochę ruchu podczas tradycyjnych gier i zabaw zręcznościowych. Mają one na celu pobudzenie aktywności fizycznej i manualnej dzieci, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Proponujemy biegi w workach, rzucanie do celu oraz przeciąganie liny, lub „wyścigi chusteczek”. Wszystkie gry zostały opracowane na podstawie książek Adama Chętnika opublikowanych w okresie międzywojennym.

Warsztaty dla dzieci nauczania początkowego, w terminie: od maja do października, czas trwania: 1 godzina, cena: 60 zł/grupa, liczba uczestników: do 20 osób.

 

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 26 kwietnia 2016 16:26
Data ostatniej edycji: wt, 26 kwietnia 2016 16:30:00

 


facebook s.jpg


Chetnik logo jpg www niebieskie bez tła 500 piks.jpg


Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie
Oddział Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-414 Nowogród
ul. Zamkowa 25.
tel./fax. (086) 2175562

Czynny (w sezonie turystycznym) od poniedziałku do piątku
w godz. 9 - 17.
Soboty, niedziele, święta w godz. 10 - 17.

Bilet wstępu do skansenu:
normalny - 8 zł
z przewodnikiem dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 11 zł

ulgowy - 6 zł
z przewodnikiem dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 9 zł

spacerowy - 3 zł.


Bilet indywidualny do 10 osób z przewodnikiem. (do 10 osób) - 70 zł

Wstęp nieodpłatny
- w poniedziałek , zwiedzanie bez
wystaw we wnętrzach
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę