Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Niedziela św. Rocha 2012

Jak, co roku w sierpniu, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży oraz Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie zapraszają do nowogrodzkiego Skansenu na doroczną imprezę folklorystyczną ”NIEDZIELA ŚW. ROCHA”. Odbędzie się ona 19 sierpnia, w godzinach: 10.00 – 18.00.

Relacja filmowa z Niedzieli św. Rocha 2011 w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie  przygotowana przez Studio Filmowe Scorpion z Łomży

Będzie można posłuchać muzyki ludowej w wykonaniu dwóch kapel: Kurpiowskiej z Nowogrodu oraz Milejowskiej Kapeli Ludowej „Stryje” z lubelskiego, założonej przed 45 laty przez trzech braci Filipków. Jeden z założycieli – Kazimierz Filipek – obecnie kieruje zespołem. „Stryje” mają w repertuarze utwory wzorowane na dawnych przyśpiewkach weselnych i regionalnych pieśniach ludowych. Muzycy grają w składzie: akordeon, klarnet, skrzypce, trąbka i bębenek, towarzyszą im solistki. Zespół dużo koncertuje, m.in. jest częstym gościem Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Kapela z Nowogrodu zaprezentuje się natomiast w repertuarze kurpiowskim. W programie NIEDZIELI przewidziano także pokazy tradycyjnych rzemiosł i rękodzieła oraz sprzedaż wyrobów sztuki ludowej, m.in. : rzeźb, obrazów, zabawek, wycinanek, biżuterii, naczyń, obrusów, koronek... Nie zabraknie również regionalnych przysmaków: wiejskiego chleba, serów, pampuchów i piwa kozicowego. Odbędą się ponadto tradycyjne gry i zabawy zręczościowe na czele z konkursem w bieganiu w "kurpiach" i wspinaniu się na wysoki słup. Program NIEDZIELI gwarantuje wszystkim dobrą zabawę i relaks.

 

 

Grzegorz Gwizdon
śr, 18 lipca 2012 12:36
Data ostatniej edycji: śr, 18 lipca 2012 14:16:48

 


facebook s.jpg


Chetnik logo jpg www niebieskie bez tła 500 piks.jpg


Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie
Oddział Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-414 Nowogród
ul. Zamkowa 25.
tel./fax. (086) 2175562

Czynny (w sezonie turystycznym) od poniedziałku do piątku
w godz. 9 - 17.
Soboty, niedziele, święta w godz. 10 - 17.

Bilet wstępu do skansenu:
normalny - 8 zł
z przewodnikiem dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 11 zł

ulgowy - 6 zł
z przewodnikiem dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 9 zł

spacerowy - 3 zł.


Bilet indywidualny do 10 osób z przewodnikiem. (do 10 osób) - 70 zł

Wstęp nieodpłatny
- w poniedziałek , zwiedzanie bez
wystaw we wnętrzach
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę