Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Materace piankowe - co warto o nich wiedzieć?

Wśród dziesiątek innych rodzajów, wyróżniają się materace piankowe. Jakie są ich cechy szczególne? Komu warto polecić materace piankowe?

Materace piankowe - zróżnicowana grupa

Na wstępie należy zaznaczyć, ze materace piankowe są wyjątkowo zróżnicowane. Wykonuje się je z różnych materiałów, posiadają odmienną twardość i jakość. Dlatego też nie powinno się wysuwać zbyt pochopnych wniosków o tych materacach, po zapoznaniu się z jednym z nich.

Najlepsze recenzje zbierają bez wątpienia piankowe materace termoelastyczne. Zawdzięczają je zastosowaniu rozwiązań, dzięki którym materace uginają się punktowo. Sprawia to, że podobnie jak niektóre materace kieszonkowe, idealnie dopasowują się one do użytkownika. Uginają się tam, gdzie potrzebny jest mniejszy opór oraz pozostają twarde, gdzie jest to niezbędne. Ponadto, materace termoelastyczne wyposażone są w strefy, które naturalnie przyjmują odmienną twardość.

Z drugiej jednak strony, nie brakuje niewygodnych materacy piankowych o kiepskiej trwałości. Często pianka jest tak naprawdę gąbką, która niezwykle szybko się zużywa. Z czasem staje się mało elastyczna i twarda. Warto zatem uważać i unikać podejrzanie tanich materacy piankowych. Mogą być one bowiem swego rodzaju pułapką.

Materace z lateksu

Jak wspomniano, do tworzenia materacy piankowych wykorzystuje się bardzo różnorodne materiały. Jednym z nich jest lateks. Swego czasu materace lateksowe zdominowały rynek. Dzisiaj już nie dominują, jednak nadal są bardzo popularne.

Z pewnością bardzo ważna jest wytrzymałość, jaką wykazują materace lateksowe. Bardzo trudno jest rozerwać ten materiał, dlatego też z materacy lateksowych często korzysta się w miejscach, gdzie są one narażone na zniszczenie. Swoją wytrzymałość, materace lateksowe w dużej mierze zawdzięczają elastyczności. Rozciągliwy materiał ma również wpływ na wygodę użytkowania.

Należy jednak pamiętać, iż nie wszyscy mogą korzystać z materacy lateksowych. Rzecz w tym, iż lateks jest dość popularnym alergenem. Zanim zakupi się materace lateksowe, warto zatem upewnić się, że nie skończy się to atakiem alergii. Coraz częściej można trafić dzisiaj również na antyalergiczne materace lateksowe.

Kiedy zdecydować się na materace piankowe?

Materace piankowe są odpowiednie właściwie dla każdego. Swobodnie mogą z nich korzystać z pewnością osoby, u których pojawiają się rozmaite bóle szkieletowe. W tym przypadku najlepsze są materace termoelastyczne, gdyż dostosowują się one do ciała. - Materace termoelastyczne to świetne rozwiązanie dla każdego, kto rano budzi się obolały - potwierdza przedstawiciel sklepu Materace-dla-Ciebie.pl.

Niewątpliwie, warte rozważenia jest kupienie łóżka dziecięcego z materacem piankowym. Rzecz w tym, iż materace te są na tyle miękkie, aby dziecku było na nich wygodnie. Jednocześnie, dobrze wykonane materace piankowe dostosowują się do użytkownika, gwarantując odpowiednio opór, np. dla kręgosłupa. Tym samym, spanie na takich materacach jest dla dzieci po prostu zdrowe i bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać, iż niskiej jakości materace piankowe nie będą pełniły swojej funkcji. Przede wszystkim, szybko się zużywają i łatwo je zniszczyć. Dzieci natomiast mocno eksploatują materace. Warto więc zwracać uwagę na jakość wykonania kupowanych materacy. Ponadto, należy się również upewnić, że dziecko nie jest uczulone na lateks, jeśli chce się nabyć materac z tego właśnie materiału.

Tak naprawdę, materace piankowe sprawdzają się w większości sytuacji. Niezbędny jest jednak uważny wybór odpowiedniego modelu. Obok wysokiej jakości materaców piankowych, są bowiem również takie, których nie warto polecać.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę