Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Niebezpieczny przejazd

Główne zdjęcie
Pociąg towarowy przekracza drogę krajową nr 63 Łomża - Zambrów. Szlabany są w górze. Nawet sygnalizator nie działa.

Uwaga kierowcy jadący drogą krajową nr 63 Łomża – Zambrów. Na przejeździe kolejowy w okolicach Czerwonego Boru są rogatki, ale nie działają. Jeden z czytelników w tym tygodniu trafił na dwa przejazdy pociągu przy podniesionych szlabanach i bez włączonych świateł zamontowanej tu sygnalizacji świetlnej. - Zgłaszałem to na nr 112, ale nic się nie zmieniło – mówi czytelnik podkreślając, że w okolicach przejazdu nie ma teraz także znaków stop, ani tabliczek informujących o uszkodzonej rogatce, które był tam zamontowane wcześniej.

Pociągi na linię kolejową nr 36 Łapy – Śniadowo powróciły kilka miesięcy temu, po 18 latach przerwy, gdy linia ta była wyłączona z użytkowania. Przejazd na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów to najbardziej niebezpieczne miejsce na tym odcinku trasy. Pod koniec ubiegłego roku, gdy linia była remontowana przez kolejarzy na przejeździe tym zderzył się samochód osobowy z drezyną. Trzy osoby zginęły na miejscu. Kierowca, który zaalarmował nas o tym, że zamontowane na przejeździe rogatki nie działają mówi, że wówczas zginęli jego dalecy kuzyni. Mówi, że drogą tą on codziennie dojeżdża do pracy i obawia się, że może dojść tu do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku. Mówi, że kilka dni temu, gdy pociąg przejechał przed jego samochodem zgłaszał to niebezpieczeństwo na numer alarmowy 112. Niestety nic się nie zmieniło. Wczoraj ponownie trafił w to miejsce, gdy pociąg towarowy przejeżdżał przed tirem. Szlabany były podniesione w górę, a sygnalizacja świetlna nie działała.  
- Za przejazd kolejowy, działanie rogatek odpowiadają kolejarze – mówi Rafała Malinowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. 
Karol Jakubowski z PKP PLK informuje, że rzeczywiście 28. czerwca doszło do uszkodzenia urządzeń, ale zapewnia, że 2. lipca o godz. 11 urządzenia zostały naprawione.
- Zgodnie z procedurami w czasie trwania usterki pociągi kursowały z prędkością do 20km/h. Przed przejazdem ustawiono znaki STOP z informacją o uszkodzonej sygnalizacji – mówi Jakubowski.
Czy teraz znowu rogatki w miejscu przecięciu kolejowej linii nr 36 z drogą krajową nr 63 nie działają, to kolejarze będą sprawdzać.
Kierowców jadących drogą Łomża Zambrów ostrzegamy, że... pociąg niespodziewanie może wjechać na drogę. Zgodnie z informacjami PKP po tej linii kolejowej pociagi towaarowe mogą jeździć z prędkością do 80 km/h.

zobacz: Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

Foto: Pociąg towarowy przekracza drogę krajową nr 63 Łomża - Zambrów. Szlabany są w górze. Nawet sygnalizator nie działa.
Foto: W pobliżu przejazdu nie ma żadnych innych znaków ostrzegających kierowców, że rogatki są nieczynne.
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę