Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dorobił się?

Główne zdjęcie
Sąd Okręgowy w Łomży

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Łukaszowi S. Mężczyzna w latach 2015 – 2016 miał przywłaszczyć sobie ponad 400 tysięcy złotych od prywatnego przedsiębiorcy, a dwa lata wcześniej miał wyłudzić kredyt wysokości 200 tys. zł z Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Prokuratura Okręgowa w Łomży w skierowanym do sądu akcie oskarżenia przeciwko Łukaszowi S. zarzucono mu popełnienie kilku przestępstw. 
- Z ustaleń śledztwa wynika, iż Łukasz S. dokonał przywłaszczenia kwoty 406 531 zł – podał prokurator Rafał Kaczyński z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Do przestępstwa miało dojść w Nowogrodzie. Śledczy zawiadomienie w tej sprawie otrzymali od pokrzywdzonego przedsiębiorcy. W trakcie prowadzonych czynności łomżyńscy prokuratorzy ustalili także, że ten sam mężczyzna w 2013 roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa na kwotę 200 000 zł. We wniosku o kredyt miał przedstawić nierzetelne oświadczenia o zadłużeniu i zobowiązaniach finansowych. 
Prokurator informuje, Łukasz S. mieszka poza granicami kraju, ale adres do korespondencji wskazywał na terenie powiatu łomżyńskiego. W toku śledztwa wobec  mężczyzny stosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. 
Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwa, o których popełnienie prokuratorzy oskarżają Łukasza S. zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę