Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Kolejne dziki do odstrzału

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży nakazał myśliwy przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików w podłomżyńskich gminach. Do odstrzału wskazał 23 dziki, a myśliwi maja na to czas końca lipca. Ostrzał sanitarny dzików związany jest w rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń.

ROZPORZĄDZENIE NR 2/2018 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W ŁOMŻY
z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu łomżyńskiego
Na podstawie art. 45 ust. 1 pkt 8, 8a, 8b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2017 r. poz. 1855 oraz z 2018 r. poz. 50 i 650), zarządza się, co następuje:

§ 1. Dzierżawcom i zarządcom obwodów łowieckich lub ich części, położonych na terenie powiatu łomżyńskiego, nakazuje się:
1) przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików w łącznej liczbie 23 sztuk na obszarze tych obwodów w terminie do dnia 31 lipca 2018 r.;
2) niezwłoczne zgłaszanie Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Łomży każdego przypadku padnięcia dzika;
3) niezwłoczne dostarczanie tusz odstrzelonych dzików do miejsc wskazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży;
4) zagospodarowanie tusz odstrzelonych dzików do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego lub przeznaczenie ich do utylizacji.

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie gmin: Łomża, Piątnica, Przytuły, Jedwabne, Wizna, Miastkowo, Nowogród, Śniadowo, Zbójna i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży
Leszek Wojewoda


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę