Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 grudnia 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Grozi nam utrata niewykorzystanych unijnych pieniędzy?

W Regionalnym Programie Operacyjnym mamy w sumie do wydania 1 mld 200 mln euro. Tymi pieniędzmi nasz region będzie rozporządzać do 2023 roku. Jednak do końca tego roku powinniśmy rozliczyć około 14 procent. Tymczasem do tej pory udało nam się to zaledwie w ośmiu procentach.

 

- Zdaniem przedsiębiorców, jedną z przyczyn mogą być zbyt wygórowane wymagania i skomplikowane procedury - mówi wiceprezes Podlaskiego Związku Pracodawców Wojciech Winogrodzki.
- Urzędnicy, którzy organizują konkursy i rozdzielają fundusze tłumaczą, że w grę wchodzą ogromne pieniądze i trzeba dokładnie sprawdzać na co maja być wydane - mówi dyrektor biura Innowacyjności Przedsiębiorstw Urzędu Marszałkowskiego Emilia Malinowska. Jak dodaje - urząd stara się wspierać przedsiębiorców.
- Czasem ryzyko jest potrzebne także ze strony przyznających pieniądze, a nie tylko przedsiębiorców - ocenia prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Tomasz Stypułkowski.
Podlascy przedsiębiorcy chcą inwestować głównie w maszyny i urządzenia, hale produkcyjne, innowacje, badania i rozwój.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę