Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Po górnikach Warszawę najedzie służba zdrowia

Ponad sto osób związkowców podlaskiej służby zdrowia wspartych przez kilku dyrektorów tutejszych szpitali szykuje się do demonstracji w Warszawie. W tej grupie ma być kilkunastu pracowników łomżyńskiego szpitala z dyrektorem Marianem Jaszewskim na czele. Górnicy przyjechali i wywalczyli co chcieli. Służba zdrowia też by chciała, a sam dyrektor łomżyńskiego szpitala podkreśla, że górnicy zawsze byli silniejsi.

Demonstrantom ze służby zdrowia najbardziej zależy im na rozmowie z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, który teraz szykuje przyszłoroczne budżety poszczególnym oddziałom Funduszu. Z docierający informacji wynika, że województwo podlaskie w przyszłym roku ma dostać jeszcze mniej pieniędzy niż w tym roku. „To byłaby prawdziwa tragedia” - mówi Jaszewski.

Dziś cena tzw. punktu medycznego, na które przeliczane są wszystkie zabiegi wykonywane w szpitalach, w województwie podlaskim jest najniższa w kraju i wynosi 9,65 zł. W pozostałych województwach najczęściej wynosi ona 11 zł. Zdaniem Jaszewskiego to jawna dyskryminacja, której już nie można pogłębiać.
Z dwudziestu oddziałów, które są w łomżyńskim szpitalu, należałoby zamknąć pięć, aby wyjść na prostą – dodaje Jaszewski. Mam straty na kardiologii, ginekologii i położnictwie, chirurgii, nefrologii ze stacją dializ i psychiatria.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę