Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Kolno zmodernizuje oczyszczalnię

Główne zdjęcie
od lewej siedzą: Burmistrz Kolna Andrzej Duda, Prezes Zarządu NFOŚIGW w Warszawie Kazimierz Kujda, Prezes PUK Sp. z o.o. Marek Łuba oraz poseł Kazimierz Gwiazdowski. (fot. NFOŚiGW)

Będzie to jedna z największych miejskich inwestycji w Kolnie. Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni pochłonie ponad 13,3 mln zł brutto. Miasto pozyskano na tę inwestycję dofinansowanie zewnętrzne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wyniesie ponad 6,9 mln zł i jak zaznacza Juliusz Jakimowicz z UM w Kolnie jest jednym z największych z dotychczas pozyskanych przez samorząd miasta.

Umowę o dofinansowanie modernizacji kolneńskiej oczyszczalni ścieków z środków unijnych dzielonych przez NFOŚiGW podpisano w środę. Z ramienia NFOŚIGW podpis złożył prezes Kazimierz Kujda, a stronę kolneńską reprezentował Marek Łuba, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kolnie Sp. z o.o. To ta spółka miejska ma realizować inwestycję i planują ją ukończyć za trzy lata. Obecni na podpisaniu umowy byli również Burmistrz Kolna Andrzej Duda oraz poseł Kazimierz Gwiazdowski.
- To ważna dla naszego miasta inwestycja, gdyż dotyczy ochrony środowiska. Będziemy modernizowali oczyszczalnię, która ma już prawie 20 lat i nie przechodziła do tej pory gruntownej modernizacji – mówił Burmistrz Kolna Andrzej Duda.
Jak przekazuje Jakimowicz według burmistrz Dudy inwestycja zabezpieczy niezbędne warunki do rozwoju Kolna na przyszłość. Po kompleksowej kanalizacji miasta, rekultywacji wysypisk oraz montażu instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, jest to kolejna inwestycja  w obszarze ekologii w tym mieście. Ten kierunek rozwoju jest jednym z kluczowych dla władz Kolna. Przypomnijmy w roku 2015 zostało ono laureatem  konkursu Ministerstwa Środowiska pn. „Zielone Miasta – w stronę przyszłości”. Był on  skierowany do miast, które prowadzą działania na rzecz ochrony środowiska i mogą pochwalić się wysoce ekologicznymi rozwiązaniami.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę