Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Tańszy prąd na budowie domu

Start budowy wymarzonego domu wymaga wielu przygotowań. Wśród nich warto zawrzeć decyzję o doprowadzeniu prądu - bez niego trudno ruszyć z budową. Warto również w tym momencie pomyśleć, jak na drogim prądzie budowlanym zaoszczędzić oraz utrzymać niskie rachunki za prąd przez wiele lat.

Kiedy podłączyć prąd podczas budowy

Uzyskanie technicznych warunków przyłączenia energii jest konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę, więc o prądzie winien jesteś pomyśleć mniej więcej w tym samym czasie, co o projekcie - musisz w nim zawrzeć ustalenie sposobu i warunków dostarczania mediów. Pozwolenie wydaje Zakład Energetyczny (ZE) w Twoim regionie. Osoby, które planują budowę domu, najczęściej decydują, że przyłącze na budowę powstaje z myślą o dostarczeniu energii do przyszłego domu, dlatego tak istotny jest wybór sprzedawcy energii już na starcie!

Jak wybrać taryfę budowlaną i zaoszczędzić na prądzie?

Taryfy typowo budowlane są bardzo drogie. Do wyboru masz taryfę (C11) i (C12) - w pierwszej przez całą dobę jest taka sama stawka za kilowatogodzinę (kWh), w drugiej uzależniona jest od pory dnia. Najczęściej jednak trudno jest określić dokładnie godziny budowy, w związku z tym najlepiej wybrać taryfę, która zakłada ujednoliconą cenę za 1 kW przez całą dobę. Jeżeli zdecydujesz się na zakup prądu w najkorzystniejszej cenie w regionie Twojej budowy, możesz obciąć koszty nawet o połowę!

Jeżeli już jesteś w trakcie budowy i korzystasz z energii elektrycznej, ale wysokość rachunków jest dla Ciebie za wysoka, pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić dostawcę prądu na najtańszego.

A może agregat?

Niektórzy korzystają z agregatów prądotwórczych, ale ich doświadczenie uczy, że urządzenia takie mają zbyt małą moc i jest to rozwiązanie nieekologiczne - napędzane jest benzyną. „Pociągnięcie” prądu od sąsiadów jest rozwiązaniem nielegalnym i za jego zastosowanie grożą wysokie kary, więc nie bierzemy go pod uwagę.

Czy taryfę budowlaną mogę zmienić po postawieniu domu?

Tak, a nawet powinieneś. Po pierwsze taryfa za prąd dla gospodarstw domowych jest znacząco niższa, niż budowlana. Jeżeli więc po Twojej budowie zostało tylko wspomnienie w postaci wymarzonych czterech ścian, nadszedł dobry moment na obniżenie rachunku za prąd i wybór najlepszego sprzedawcy prądu. Najtańszy prąd m.in.w okolicach Łomży znajdziesz bez problemu - sprawdź, wystarczy jedno kliknięcie.

Ile zaoszczędzę na dobrym wyborze sprzedawcy prądu?

Roczna oszczędność na rachunkach za prąd w przypadku domu jednorodzinnego to kwota ok. 400-500 zł, w przypadku energii dla firmy firmy może być to nawet 5000 zł!

Wysokość opłaty za prąd zmienia się wraz z ofertą konkretnego sprzedawcy energii. Firma, której ofertę znajdziesz na stronie poprostuprad.pl ponosi najniższe możliwe koszty działalności i właśnie dlatego polecamy tego sprzedawcę m.in. w Łomży.

Jeżeli postanowiłeś postawić dom, pamiętaj, że dobra decyzja o zakupie prądu jest równie ważna jak postawienie fundamentów!

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę