Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Jacek Piorunek kandydatem PO na przewodniczącego sejmiku

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Tego punktu nie ma jeszcze w porządku obrad, ale radni Platformy Obywatelskiej liczą, że uda się go wprowadzić i wybrać przewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego.

Od prawie miesiąca jest wakat na tym stanowisku, po odejściu z Platformy Obywatelskiej Jarosława Dworzańskiego. Kandydatem PO jest Jacek Piorunek.

W prezydium sejmiku funkcjonuje 3 wiceprzewodniczących, funkcję przewodniczącego pełni najstarszy wiekiem, a więc Mieczysław Bagiński z PSL-u. My się nie emocjonujemy tą sprawą specjalnie i sejmik funkcjonuje normalnie. Wierzymy, że w poniedziałek (26.03) zostanie dokonany wybór przewodniczącego - mówi Jacek Piorunek.

Jacek Piorunek jest obecnie jednym z trzech wiceprzewodniczących sejmiku. Gdyby został przewodniczącym, a do tego potrzebne są też głosy koalicjanta, czyli PSL-u, to fotel "wice" powinien zająć inny radny PO.

Jednak - jak mówi Karol Pilecki - działacze tej partii są gotowi oddać to miejsce.

Gdyby Jacek Piorunek został przewodniczącym, to zwalnia się stanowisko wiceprzewodniczącego sejmiku i tutaj w ramach porozumienia koalicyjnego na to stanowisko PSL powinno rekomendować swojego kandydata - dodaje Karol Pilecki.

Gdyby do wyboru przewodniczącego doszło w najbliższy poniedziałek (26.03), to przewodniczący byłby z PO, PSL miałby dwóch wiceprzewodniczących, a PiS jednego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę