Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ceny modernizacji hali o 30% wyższe

Główne zdjęcie
Hala Targowa na Starym Rynku

Przebudowa Hali Targowej na Starym Rynku na Halę Kultury będzie droższa niż oczekiwano. W drugim miejskim przetargu na wybór wykonawcy inwestycji oferty złożyło pięć firm z Białegostoku i Łomży, przy czym wszystkie ponownie są znacząco wyższe – o około 30% - od kwoty 10 milionów złotych jaką na zadnie planowały przeznaczyć władze miasta.

Planowane ogrodzenie i zasłonięcie Hali Targowej na czas prac remontowych
Planowane ogrodzenie i zasłonięcie Hali Targowej na czas prac remontowych

Przetarg na wybór wykonawcy, który ma przebudować zabytkową Halę Targową na Starym Rynku na Halę Kultury Urząd Miejski w Łomży ogłosiły po raz drugi. W pierwszym centy ofert były o około 40% wyższe od kwoty jaką planowały wydać władze miasta.  Teraz wykonawcy nieco je obniżyli. Najniższa z zaproponowanych cen opiewa na 12 mln 850 tys. zł. Tyle za wykonanie zadnia do końca sierpnia 2019 roku chce otrzymać firma MK-Bud z Białegostoku. Ceny z pozostałych ofert przekraczają kwotę 13 mln zł, przy czym dwie kolejne z najniższych pochodzą od łomżyńskich przedsiębiorców. Firma Jarosława Chojnowskiego zaoferowała wykonanie zadania za 13,3 mln zł, a firma Andrzeja Wszeborowskiego za 13,5 mln zł. Pozostałe dwie oferty złożyły firmy Merx Białystok (13,7 mln zł) i Anatex Białystok (13,838 mln zł).   
Na razie nie wiadomo co zrobią władze miasta. Przetarg można rozstrzygnąć zwiększając pulę miejskich środków, albo ogłosić jeszcze raz. Warto zaznaczyć, że jednym z warunków stawianych wykonawcy, który ma być wybrany w tym przetargu, jest szybkie zasłonięcie Hali Targowej siatką o wysokości od 4 do 6 metrów, z grafiką nawiązująca do obchodzonego w tym roku jubileuszu 600-lecia miejskości Łomży. 

Hala dla kultury
Przebudowa zbudowanej w latach 30. XX wieku, Hali Targowej na Starym Rynku w nowoczesną „Halę Kultury” planowana jest przez władze miasta od lat. W ubiegłym roku Łomża otrzymała na to zadanie niemal 10 milionów wsparcia z unijnych fundusz dzielonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu hala ma przede wszystkim zyskać nowy charakter i funkcje. Planuje się, w ramach prac zostanie przywrócony historyczny jej wygląd. Więcej przestrzeni ma być pozyskane dzięki piwnicy, która ma być pogłębiona, a w części dotychczas niepodpiwniczonej pod halą zostanie wykonana kondygnacja podziemna.  Na parterze utworzona ma zostać: sala wielofunkcyjna, zaplecze sali wielofunkcyjnej, punkt informacji turystycznej, szatnia a także toaleta publiczna. Planuje się ponadto że w nawiązaniu do tradycji i dziedzictwa kulturowego powstanie klubokawiarnia, a także kilka jatek zostanie wystawionych pod wynajem abonamentowy. Na piętrze mają być sale spotkań, z przestrzenią wystawienniczą, toaleta, kabina elektroakustyczna oraz pomieszczenia zaplecza administracyjnego, a także antresole sali wielofunkcyjnej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę