Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

„24 godziny dla Pana”

Główne zdjęcie
fot. diecezja.lomza.pl

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i w kościele św. Andrzeja Boboli trwają adoracje Najświętszego Sakramentu w ramach zaproponowanej przez papieża Franciszka inicjatywa “24 godziny dla Pana”. W jej trakcie wierni mają możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreśla, że „24 godziny dla Pana” to piękny znak łączności z Kościołem powszechnym. Przypomina, że Ojciec Święty Franciszek, inaugurując akcję, nie tylko zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź, ale sam jako pierwszy dał przykład. Podczas Wielkiego Postu 2014 roku w Rzymie po nabożeństwie pokutnym rozpoczynającym „24 godziny dla Pana”, Papież sam przystąpił do spowiedzi świętej, a następnie spowiadał tych, którzy oczekiwali w kolejce do jego konfesjonału. Podobnie było w kolejnych latach.
W tym roku inicjatywa jest podejmowana w całym Kościele po raz piąty. Tym razem towarzyszą jej słowa z Psalmu 130 „Ty udzielasz przebaczenia”. 
- Ważne jest, by sobie uświadomić, że w tym samym czasie w kościołach na całym świecie trwa modlitwa, a wielu ludzi – również tych, którzy po latach powracają do konfesjonału – doświadcza Bożego miłosierdzia – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. 
Zachęcił do skorzystania z możliwości sakramentu pokuty i pojednania oraz do trwania przed Najświętszym Sakramentem. „Chodzi o to, żeby nie było Wielkiego Postu bez spowiedzi. Inicjatywa „24 godziny dla Pana” jest dla nas pomocą” – dodał.

W Łomży, jak przekazała Kuria Biskupia, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i w kościele św. Andrzeja Boboli. Z sakramentu pokuty i pojednania podczas adoracji można skorzystać przez cały dzień w kościele Krzyża Świętego i w wyznaczonych godzinach w łomżyńskiej Katedrze. Natomiast nocna adoracja połączona z sakramentem pokuty i pojednania będzie miała miejsce w kościele pw. Bożego Ciała w Łomży. Początek w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej, a zakończenie w sobotę o godz. 18.00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę