niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd ogłosił wyrok ws. porwania i gwałtu w Jabłonce Kościelnej

Łączne kary: 6 lat i osiem miesięcy pozbawienia wolności dla Piotra K. oraz 3 lata i 6 miesięcy dla Jakuba G. - to orzeczenie Sądu Okręgowego w Łomży w sprawie porwania i gwałtu sprzed roku w Jabłonce Kościelnej.

Dwaj mężczyźni w wieku 30 i 26 lat wciągnęli wówczas do samochodu i wywieźli do lasu wracającą do domu gimnazjalistkę. Porwanie widziała jedna z sąsiadek i zaalarmowała najbliższych dziewczynki. Na poszukiwania wyruszyła cała rodzina i sąsiedzi. Po kilku godzinach mieszkający w sąsiedniej miejscowości myśliwy odnalazł w lesie samochód z porywaczami. Ci próbowali jeszcze rozjechać go podczas ucieczki, ale zostali ujęci.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej rozprawa została utajniona. Podobnie jest z uzasadnieniem wyroku, znany jest tylko jego wymiar.

Poza karami więzienia wobec obu oskarżonych sąd orzekł także wypłatę zadośćuczynienia pokrzywdzonej i jej rodzinie - w sumie 32 tys. zł oraz zakaz kontaktowania się z dziewczynką i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 m przez 5 lat.

Ponadto obaj mężczyźni, którzy podczas postępowania byli badani przez biegłych psychiatrów - zostali skierowani przez sąd, już po odbyciu kary pozbawienia wolności, na terapię i terapię uzależnień.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0