Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd ogłosił wyrok ws. porwania i gwałtu w Jabłonce Kościelnej

Łączne kary: 6 lat i osiem miesięcy pozbawienia wolności dla Piotra K. oraz 3 lata i 6 miesięcy dla Jakuba G. - to orzeczenie Sądu Okręgowego w Łomży w sprawie porwania i gwałtu sprzed roku w Jabłonce Kościelnej.

Dwaj mężczyźni w wieku 30 i 26 lat wciągnęli wówczas do samochodu i wywieźli do lasu wracającą do domu gimnazjalistkę. Porwanie widziała jedna z sąsiadek i zaalarmowała najbliższych dziewczynki. Na poszukiwania wyruszyła cała rodzina i sąsiedzi. Po kilku godzinach mieszkający w sąsiedniej miejscowości myśliwy odnalazł w lesie samochód z porywaczami. Ci próbowali jeszcze rozjechać go podczas ucieczki, ale zostali ujęci.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej rozprawa została utajniona. Podobnie jest z uzasadnieniem wyroku, znany jest tylko jego wymiar.

Poza karami więzienia wobec obu oskarżonych sąd orzekł także wypłatę zadośćuczynienia pokrzywdzonej i jej rodzinie - w sumie 32 tys. zł oraz zakaz kontaktowania się z dziewczynką i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 m przez 5 lat.

Ponadto obaj mężczyźni, którzy podczas postępowania byli badani przez biegłych psychiatrów - zostali skierowani przez sąd, już po odbyciu kary pozbawienia wolności, na terapię i terapię uzależnień.

Wyrok nie jest prawomocny.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę