Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Uratowali 49-latka

Główne zdjęcie
fot. KPP Zambrów

Mieszkanka Zambrowa zaalarmowała policjantów, że rzeką Jabłonką po lodzie w kierunku Woli Zambrowskiej idzie mężczyzna. Gdy odnaleźli go wysłani na miejsce funkcjonariusze 49-latek leżał na zamarzniętej rzece. Jak podają mieszkaniec Zambrowa był niekompletnie ubrany i wyziębiony, a kontakt z nim utrudniony.

Zgłoszenie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie odebrał w piątek po godzinie 16:00. Mundurowi, którzy pojechali we wskazany rejon mieli rudości z bezpośrednim dostępem do rzeki. Wybrali inną drogę i pieszo udali się na miejsce. Jak przekazuje Policja po przejściu około 200 metrów zauważyli na śniegu świeże ślady prowadzące do rzeki. Ciągnęły się one dalej na rzece w kierunku miejscowości Wola Zambrowska. Idąc tym tropem policjanci zauważyli leżącą na lodzie osobę, która nie reagowała na ich polecenia. Widząc realne zagrożenie dla zdrowia i życia mężczyzny weszli na lód i przenieśli mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie za pośrednictwem dyżurnego jednostki wezwali karetkę pogotowia. Ze względy na brak możliwości dojazdu do miejsca gdzie przebywali, mundurowi przenieśli zziębniętego mężczyznę w rejon jezdni, gdzie czekali na niego ratownicy medyczni, którzy przewieźli 49-latek do szpitala.

Policjanci podkreślają, że dzięki właściwej postawie mieszkanki Zambrowa, która widząc, że życie mężczyzny może być zagraożone zaalarmowała policję, oraz szybkiej reakcji służb udało się odnaleźć 49-latka i zapobiec tragedii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę