Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

III Zimowa Olimpiada Sportowa w Piąteczce

W czwartkowe popołudnie 25 lutego 2016 starszaki z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży uczestniczyły w III Zimowej Olimpiadzie Sportowa. Choć pogoda nie pozwoliła na zawody w ogrodzie przedszkolnym – zabrakło prawdziwej, zimowej aury, to impreza świetnie udała się w dużej sali przedszkolnej.

 

Cała impreza zorganizowana została na wzór prawdziwej Olimpiady Zimowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć flagi, znicza olimpijskiego oraz prawdziwych zimowych dyscyplin sportowych. Podczas zawodów rywalizowały ze sobą dwie najstarsze grupy w przedszkolu, które podzielone były na pięć zespołów odpowiadających następującym dyscyplinom: "Szybkie łyżwy" – grupa niebieska, "Hokej" – grupa czarna, "Saneczkarstwo" – grupa czerwona, "Tor przeszkód" – grupa zielona, "Toczenie kuli śniegowej" – grupa żółta oraz "Bitwa na śnieżki". W organizacji zawodów pomógł przedstawiciel MOSiR Marcin Marzec, który był jednocześnie głównym sędzią podczas zawodów sportowych.

Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyło się przyrzeczenie, podczas którego zawodnicy obiecali starać się ze wszystkich sił, wykonywać wszystkie ćwiczenia uczciwie, przestrzegać reguł zabawy oraz kibicować wszystkim kolegom.

Najwięcej emocji przysporzyła zawodnikom konkurencja "Bitwa na śnieżki". Drużyny z wielkim zapałem i radością przerzucały kule z gazet. Walka we wszystkich konkurencjach była wyrównana. Aby wyłonić zwycięzców potrzebna była dogrywka – kręcenie kołem hula-hop. W ostateczności wygrała grupa V, która minimalną liczbą punktów pokonała grupę IV. Tak naprawdę jednak nie ma wygranych, ani przegranych, bo liczy się atmosfera, jaka panowała podczas zawodów oraz zapał i dobra zabawa w trakcie rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale - złote oraz srebrne.

Podczas olimpiady nie zabrakło również występu cheerleaderek, które pod okiem p. Izy oraz p. Agnieszki zaprezentowały nauczony układ taneczny. III Zimowa Olimpiada Sportowa została uroczyście zamknięta przez przewodniczącego Rady Rodziców, po czym wszyscy uroczyście przemaszerowali wokół sali śpiewając piosenkę "Sport to zdrowie". Najważniejsze jednak jest to, że w czasie całej imprezy z twarzy jej uczestników ani na chwilę nie znikał uśmiech.

Tekst: Izabela Sztejno

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 25 lutego 2018 21:16
Data ostatniej edycji: nie, 25 lutego 2018 21:23:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę