Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Ogromny sukces przedszkolaków z Piąteczki

Po raz drugi Przedszkole "Piąteczka" w Łomży przystąpiło do udziału w "VII Multimedialnym Ogólnopolskim i III Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia" w Warszawie objętym przez patronat Ministra Edukacji Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Ośrodka rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

 

Brawurowy występ pięcio- i sześcioletnich aktorów z "Piąteczki" w przedstawieniu teatralnym pt. „Kopciuszek” pozwolił im na zajęcie trzeciego miejsca w konkursie. Warto zaznaczyć, że nasze przedszkole znalazło się w gronie aż 18 konkurentów z kraju i zagranicy, którym udało się zakwalifikować do warszawskiego konkursu. Spośród nich, w ocenie jury, na wyróżnienie zasłużyło jedynie osiem placówek.

Na szczególne uznanie zapracowała Zosia Gałązka, która za rolę macochy otrzymała wyróżnienie „Złotego Smyka”.

Reżyserii przedstawienia podjęły się Panie Maria Danielska i Barbara Florczyk, odpowiedzialna za przygotowanie scenografii była Pani Barbara Dzieniszewska, natomiast oprawa muzyczna to dzieło Pana Grzegorza Narewskiego. Należy podkreślić, że w przygotowaniu przedstawienia wzięły udział wszystkie nauczycielki łomżyńskiej „Piąteczki”. Nieoceniona okazała się także pomoc rodziców. Pani Małgorzata Książek zaprezentowała swój kunszt krawiecki przygotowując fantastyczne kostuimy. Pani Anna Kuczyńska i Pani Magdalena Trykoszko zaangażowały się w przygotowaniu niezbędnych akcesorii.

W spektaklu wystąpiło piętnaścioro dzieci z łomżyńskiego przedszkola. Jednym z wyzwań, któremu musieli sprostać zarówno młodzi aktorzy, jak i współautorzy przedstawienia, był wymóg przygotowania występu, którego czas trwania nie mógł przekroczyć dwudziestu minut.

Ocenie konkursowej podlegały wideoprezentacje spektakli przesłane przez wszystkie placówki biorące udział w przeglądzie. Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele oświaty, środowisk kulturalnych, pedagogicznych oraz samorządowych oceniło nadesłane filmy biorąc pod uwagę szereg kryteriów. Poza oceną wartości stricte artystycznych takich jak: wykonanie aktorskie i wokalne, scenografia, kostiumy oraz muzyka, sędziowie musieli zwrócić uwagę na inne aspekty związane ze specyfiką Przeglądu. Ocenie podlegało zatem: wykorzystanie potencjału grupy i reżyseria spektaklu, realizacja filmu video, pomysłowość, wartości edukacyjne czy dobór reperetuaru do wieku wykonawców.

Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się 21 kwietnia 2016 r. o godz. 14.00 w siedzibie Domu Kultury „KADR” przy ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie.

Dzieciom, Nauczycielom, Rodzicom i Przyjaciołom „Piąteczki” zaangażowanym 
w pracę nad przygotowaniem spektaklu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach przeglądu.

 

Autor tekstu: Barbara Florczyk

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 25 lutego 2018 22:52
Data ostatniej edycji: nie, 25 lutego 2018 22:55:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę