Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Spektakl teatralny "Kopciuszek"

We wtorkowe przedpołudnie (14.06.2016 r) dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Łomży przeniosły widzów w świat baśni.

 

W sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich ponad 60 maluchów wystąpiło na scenie w sztuce pt. "Kopciuszek". Aktorski kunszt swoich rówieśników oglądały z zainteresowaniem dzieci z niemal wszystkich łomżyńskich przedszkoli.
Wśród widzów obecna była także zastępca Prezydenta Miasta Łomża Agnieszka Muzyk. - Bardzo cieszę się, że takie inicjatywy są podejmowane w naszym mieście. Sprzyja to integracji międzyprzedszkolnej – mówiła tuż po gromkich brawach kończących "Kopciuszka". - Dziękuję za ciężką pracę pani dyrektor, nauczycielkom i rodzicom. Dzięki Wam dzisiejsze przedstawienie odniosło sukces – dodawała, wręczając słodkie upominki dla małych aktorów.

- Czuję satysfakcję z tego, że dzieci tak świetnie poradziły sobie z aktorskim wyzwaniem i stresowały się mniej niż dorośli – powiedziała tuż po występie swoich podopiecznych dyrektor przedszkola nr 5 Jadwiga Juchniewicz. -  Dzięki występom dzieci są aktywizowane, nabierają śmiałości i odwagi. Integruje to środowisko przedszkolne, umacnia nasze kontakty z rodzicami. Zapytana o tremę młodych aktorów, Juchniewicz wspomina o doświadczeniu, jakie zdobyły występując rok temu w przedstawieniu "Calineczka", również na scenie sali przy "Katoliku". - Dzieci chętnie prezentują swoje zdolności aktorskie przed szeroką publicznością. W przyszłym roku zamierzamy wystawić kolejną sztukę teatralną – podsumowała dyrektor "Piąteczki", wyrażając nadzieję, że przedszkolne przedsięwzięcie teatralne będzie odbywać się corocznie.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu dzieci – mówiła pani Andżelika, mama Olka, który wcielił się w rolę kucharczyka. - Widać, że nauczycielki włożyły ogromną pracę w przygotowanie dzieci do tego występu. Dzieci nie stresowały się, była to dla nich raczej zabawa – podkreślała.

Publiczne Przedszkole nr 5 nie po raz pierwszy zainscenizowało historię dziewczynki, której trudny los zmienia się dzięki spotkaniu z księciem. Premiera "Kopciuszka" w wykonaniu przedszkolaków z łomżyńskiej Piąteczki" miała miejsce 15 lat temu na przedszkolnej scenie. Dzięki staraniom dyrektor przedszkola nr 5, dziś przedszkolaki mogły zaprezentować swój talent aktorski znacznie szerszej publiczności. Na sukces przedstawienia od ponad pół roku pracowała cała społeczność przedszkolna, aktywnie włączając w tę współpracę także rodziców.

tekst i foto: Magdalena Kraszewska

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 25 lutego 2018 22:11
Data ostatniej edycji: nie, 25 lutego 2018 22:24:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę