Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Przedstawienie "Z bajką bezpieczniej"

W Przedszkolu Publicznym nr 5 w Łomży, odbyło się przedstawienie teatralne „Z bajką bezpieczniej”. Przygotowane przez 5-latków występy przedstawiały scenki ze znanych bajek, w których nawiązano do tematu bezpieczeństwa. Dzieci przygotowały się do występów przez blisko 2 miesiące.

 

Wśród prezentowanych bajek znalazły się: „Czerwony Kapturek” „Królewna Śnieżka” „Jaś i Małgosia” oraz „Koziołek Matołek”. Dzieci włożyły wiele serca i wysiłku do odgrywanych przez siebie scenek. – Każda z tych bajek ma własne przesłanie. Traktuje o bezpieczeństwie – podkreśla nauczycielka Małgorzata Bochenek.

W bajce „Czerwony Kapturek” zawarte jest przesłanie,  żeby nie rozmawiać z nieznajomymi. W „Królewnie śnieżce” o  nie podjadaniu słodyczy bez zgody mamy i nie robienia niczego samemu. „Jaś i Małgosia” nawołuje o nieoddalaniu się od domu. Z kolei „Koziołek Matołek”nawiązywał do zasad bezpieczeństwa na ulicy.

Zdaniem pana Marka, dziadka jednego z przedszkolaków, bardzo ważne jest, żeby maluchy brały udział w tego typu przedsięwzięciach. – Dzieci stają się odważniejsze, bardziej otwarte, śmiałe, bije z nich chęć do publicznych występów. To tez jest coś co jest godne zauważenia – mówił tuż po przedstawieniu.

Rodzicom oraz dziadkom obecnym na przestawieniu, trudno było kryć dumę i zadowolenie ze swoich pociech. Najważniejsze było jednak to, że zarówno dzieci, jak również ich opiekunowie dobrze się bawili. Nie byłoby to możliwe bez wkładu nauczycielek, które przygotowały najmłodszych do tego wydarzenia.

 

Autor tekstu: LN (lomzynskie24.pl)

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 25 lutego 2018 21:11
Data ostatniej edycji: nie, 25 lutego 2018 21:15:52

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę