Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Ustalono przyczynę śmierci 26-latka, który wypił substancję chemiczną

Ostra niewydolność oddechowa-krążeniowa była przyczyną śmierci młodego mieszkańca wsi nieopodal Łomży. To wyniki sekcji zwłok zleconej przez prokuraturę.

 

Pod koniec 2017 roku 26-letni Daniel wraz z bratem naprawiali samochód w garażu. Mężczyzna pomylił butelki i wypił substancję chemiczną, prawdopodobnie udrażniacz do rur. Trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Rodzina oskarżyła personel szpitala o to, że niedostatecznie zajmował się Danielem i zgłosiła sprawę do prokuratury. Sprawa trafił do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która zleciła sekcję zwłok. Jak mówi zastępca Prokuratora Regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń biegli stwierdzili, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność oddechowo-krążeniowa jaka rozwinęła się w przebiegu martwicy przełyku, żołądka i płuc po spożyciu preparatu zawierającego kwas siarkowy.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku dodaje, że śledczy wciąż wyjaśniają zachowanie personelu szpitala.

- Trwa cały czas śledztwo. Prokurator przesłuchuje świadków, m.in. personel medyczny. Opinia sekcji zwłok jest to jeden z dowodów w sprawie. Niewątpliwie zajdzie konieczność powołania biegłych z zakresu medycyny sądowej do oceny całości postępowania personelu medycznego. Zachowania przez nich procedur leczniczych wobec 26-letniego Daniela - podkreśla prokurator Paweł Sawoń.

Śledztwo prowadzone jest m.in. w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi za to do 5 lat więzienia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę