Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

5 powodów, dlaczego warto założyć swój start-up

Start-upy stają się coraz bardziej powszechne, a nowoczesne centra innowacji zachęcają, aby zakładać biznesy. Nic dziwnego, ponieważ inwestorzy, rząd czy Unia Europejska oferują wiele dotacji, aby umożliwić młodym łatwiejszy start, bez inwestowania ogromnych sum. Dlatego też perspektywa swojej firmy jest dla wielu bardzo kusząca, jednak to też wiele wyrzeczeń i nieprzespanych nocy. Poznaj 5 powodów, dlaczego warto ryzykować i założyć swój biznes.

1. Centra innowacji i dotacje

W niemalże każdym większym mieście, także w Łomży jest centrum innowacji czy przedsiębiorczości, gdzie można uzyskać pomoc prawną, związaną z podatkami czy księgowością. To ogromne ułatwienie,które oszczędza wiele czasu i pieniędzy. Centra innowacji to również świetne źródło inspiracji i znakomite miejsce do nawiązywania kontaktów. Znajomości w świecie biznesu to bezcenna przewaga. Szczególnie na początku przydatne jest pomaganie sobie i wymienianie się umiejętnościami.

Po drugie centra przedsiębiorczości udostępniają wiele dotacji, które znacząco ułatwiają założenie biznesu. Można tam również otrzymać miejsce na biuro, często za darmo bądź za drobną opłatą. To znacząco obniża ryzyka, ponieważ nie musisz inwestować we własne miejsce do pracy.

2. Technologia sprawia, że start up może zacząć generować profit relatywnie szybko

W obecnych czasach jest dużo łatwiej i szybciej dotrzeć do klienta, dzięki czemu w niedługim czasie można zacząć generować zysk. Technologia pozwala na funkcjonowanie firm całkowicie online, co obniża koszty i pozwala na pracę zdalną czy zatrudnianie specjalistów z różnych części Polski czy nawet świata.

3. Będziesz Panem swojego czasu

To Ty będziesz planował swój dzień i jak chcesz go spędzić. Nie oznacza to jednak, że będziesz miał mnóstwo wolnego czasu. Zakładając swój biznes będziesz pracował nawet więcej niż na standardowym etacie. Swój biznes da Ci po prostu komfort, aby decydować o swoim czasie. Praca zdalna czy wakacje, będzie to Twoja decyzja.

4. Przeżyjesz szkołę życia

Możesz być zaskoczony, dlaczego szkoła życia to powód, dla którego powinieneś założyć start-up. Ten punkt znalazł się tutaj, ponieważ biznes to nauka praktycznej wiedzy oraz niesamowita droga rozwoju osobistego. Własna firma to wzloty i upadki, które uczą pokory, podejścia do porażek oraz wyciągania z nich wniosków. Nauczysz się także samodyscypliny, motywacji, podejmowania decyzji oraz pracy pod presją czasu. Poznasz mechanizmy działania biznesu oraz mnóstwo ludzi, z różnymi osobowościami, z którymi będziesz współpracował czy zawierał umowy. To droga, która da Ci o wiele więcej wiedzy życiowej i praktycznej niż jakikolwiek kurs czy nawet studia.

5. Stworzysz coś od zera i zobaczysz jak się to rozwija

Tworzenie produktu, serwisu to świetne przeżycie i często emocje jak na kolejce w wesołym miasteczku. Jeśli lubisz niewiadomą, wyzwania oraz branie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, to własny biznes będzie dla Ciebie fascynujący.

Powinieneś jednak pamiętać, że własny biznes to także ciężka praca oraz wiele wyrzeczeń. To bycie “pod słuchawką niemalże” 24 godziny na dobę oraz duża odpowiedzialność. Po drugie większość start-upów jest skazanych na porażkę, a żeby osiągnąć sukces, trzeba często próbować kilku biznesów i nie zniechęcać się niepowodzeniami. Stosuj tzw. “Minimum viable product” model, który zaleca, aby wprowadzać na rynek wersje testowe, a następnie ulepszać serwis czy produkt. Wtedy nie inwestujesz ogromnych kwot od razu, ale z czasem, kiedy masz dane (i być może już środki), aby ulepszyć swój biznes. Na początku wystarczy szybka pożyczka od ręki, oszczędności czy dotacja. Sprawdź koniecznie, jakie dofinansowanie oferuje centrum przedsiębiorczości w Łomży. Polska ma obecnie ogromne środki do wykorzystania na start-upy, które marnują się szczególnie w mniejszych miastach, skorzystaj z tak świetnych możliwości!

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę