Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Policjanci szukają nowych policjantów

Komenda Miejska Policji w Łomży posiada obecnie 15 wakatów i szuka chętnych nowych policjantów - Jeśli chcesz wykonywać ciekawy, wyjątkowy zawód, robić coś pożytecznego, mieć stabilną pracę - wstąp w szeregi Policji! - zachęcają policjanci z Łomży podkreślając, że to trudna służba, ale także wyjątkowe powołanie i szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi.

W tym roku w województwie podlaskim do służby może zostać przyjętych niemal 260 nowych policjantów. Aby nim zostać trzeba być obywatelem Polski o nieposzlakowanej opinii, nie być karany i korzystać z praw publicznych. Poza tym trzeba mieć też co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, a mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (wpis w książeczce wojskowej „przeniesiony do rezerwy”).
Jak przekonuje Urszula Brulińska, starszy inspektor Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Łomży, służba w Policji pozwala na pewną stabilność życiową oraz pewność pracy i płacy. 
- Atutem służby jest nagroda roczna, którą dostaje każdy policjant, jeżeli nie jest karany dyscyplinarnie oraz tzw. mundurówkę, co w sumie daje dwie dodatkowe wypłaty w roku. Policjanci, którzy nie mają własnego mieszkania, otrzymują dodatek ok. 300 zł na pokrycie części kosztów wynajmu. Ponadto przysługują przywileje zgodnie z Ustawą o Policji, policjant może odejść ze służby po 25 latach, otrzymuje wtedy 40% uposażenia zasadniczego i uzyskuje uprawnia emerytalne – wskazuje Brulińska.
Formalnie nabór prowadzi Podlaski Komendant Wojewódzkiego Policji, ale w składanym wraz z kompletem dokumentów podaniu o przyjęcie kandydaci mogą wskazać Komendę Miejską Policji w Łomży. Komendant Główny Policji określił łączne limity przyjęć do służby w Policji na 2018 rok dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, dla kandydatów w ramach procedury otwartej konkursowej na 258 osób (20 marca 2018 r. – 60 osób, 2 lipca   2018 r.  - 60 osób, 24 września 2018 r. – 75 osób, 27 grudnia 2018 r. – 63 osoby). 

Więcej informacji o naborze do Policji znajdziecie Państwo na stronie internetowej KWP w Białymstoku.  Szczegółowe informacje można też uzyskać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. Na potencjalnych kandydatów na policjantów policjanci czekają codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00, a w każdy poniedziałek do 18.00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę