Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

„Ognik” w komendzie

Dwie sale edukacyjne w których strażacy mogli prowadzić zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla powstały w gmachu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Jako pierwsze korzystały z nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży.

Sale „Ognik” otwarto w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. W jednej  strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe wykorzystaniem prezentacji multimedialnych oraz sprzętu pożarniczego. Druga przypomina zwykłe mieszkanie i tu odbywają się praktyczne zajęcia.  
- Salę wyposażyliśmy w sprzęty znajdujące się w naszych domach. To kuchenka gazowa, kominek, żelazko, które przy niewłaściwszym użytkowaniu mogą stać się zagrożeniem – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca miejskiego komendanta PSP w Łomży. - Sala służy do obrazowego przekazania zagrożeń. Można tu zaobserwować jak rozprzestrzenia się dym, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, czy dotknąć rozgrzanych drzwi, za którymi powstał pożar.
Jest tu także telefon alarmowy, z którego dzieci mogą zadzwonić na stanowisko kierowania straży pożarnej i zgłosić przykładowe zdarzenie. Rozmowa taka jest nagłaśnia, aby wszystkie uczestniczące w zajęciach dzieci mogły usłyszeć co jak ona przebiega i o co dopytuje strażak.

Dzieci, które były tam wczoraj nie kryły radości z wizyty w komendzie. Ubrane w specjalne hełmy i kamizelki poznawały zasady właściwego zachowania się w sytuacji wystąpienia pożaru i świetnie się bawiły. Starszy brygadier Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży podkreśla, że sale „Ognik” w komendzie otwarte są przez cały tydzień i dostępne dla uczniów szkół podstawowych z Łomży i Powiatu Łomżyńskiego.

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę