Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura wyjaśnia co jest w beczkach z chemikaliami na prywatnej posesji

Kilkaset pojemników z chemikaliami znajduje się na prywatnej działce w okolicy Przytuł. Ustaleniem co zawierają plastikowe i metalowe beczki i kto jest odpowiedzialny za ich sprowadzenie zajmuje się prokuratura rejonowa w Łomży.

 

Kilkaset beczek z nieustalonymi chemikaliami niepokoi mieszkańców gminy Przytuły. Plastikowe i metalowe pojemniki zgromadzone są na prywatnej działce położonej między polami uprawnymi i lasem. Według jej właściciela pojemniki podrzuciła na jego teren firma wykorzystując jego zaufanie.
Prowizorycznie tylko zabezpieczone beczki są w tym miejscu już od kilku miesięcy. Ustaleniem co zawierają zajmuje się prokuratura rejonowa w Łomży. Śledztwo w tej sprawie zostało jednak zawieszone na co najmniej pół roku, ponieważ tyle będzie trwała ekspertyza, która ma dać odpowiedź, co znajduje się w pojemnikach.
Do czasu ustalenia czy środki chemiczne mogą zagrażać ludziom i środowisku naturalnemu z decyzja o ich usunięciu wstrzymuje się także Urząd Gminy w Przytułach.
Tymczasem mieszkańcy okolicy są zaniepokojeni czy tylko prowizorycznie zabezpieczone beczki wytrzymają do czasu wznowienia śledztwa i ustalenia winnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę