Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Anita Flejter - malarstwo

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w dniu 20 lipca 2005 roku o godz. 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Anity Flejter.

Autorka urodziła się w Łomży. Po ukończeniu łomżyńskiego Liceum Plastycznego rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2004 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. W swojej pasji twórczej nie ogranicza się do wyuczonej dziedziny. Uprawia malarstwo, fotografię, grafikę i rysunek."

Anita Flejter prezentuje na wystawie 29 obrazów olejnych. Są wśród nich portrety, akty, pejzaże i martwe natury pochodzące z kilku ostatnich lat. Akty cechuje żywiołowość i cielesność sytuująca je na granicy artystycznej prowokacji, pejzaże - odważne w kolorze i formie - wyrażają kreatywny stosunek artystki do świata przyrody, natomiast oszczędne, wyciszone martwe natury są wyrazem jej dążenia do syntezy. Jak przyznaje sama autorka „ Świat dodaje do mnie – kawałka świata – kolejne momenty, które we mnie zostają. Stają się moje. Mogę widzieć je po swojemu, zamienić w obraz, mogę przez nie patrzeć, mogę przez nie widzieć, mogę pokazywać je innym. Mogę je rozdać. Rozdaję siebie i siebie dostaję z powrotem”. Wystawa czynna jest do 12 sierpnia 2005 r, zapraszamy do odwiedzenia wystawy - wśród widzów zostanie rozlosowany jeden obraz podarowany przez artystkę.

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę