Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Wietrznie i mokro

O godzinie 5. rano na obszarze województwa podlaskiego synoptycy notowali wiatr z zachodu i północnego-zachodu o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h. W Ciągu dnia prognozowany jest wzrost prędkości do średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h. Silnemu wiatrowi synoptycy nadali pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Dziś w regionie wietrznie, ale także na zmianę słońce i deszcz, deszcz ze śniegiem a nawet sam śnieg. Wczoraj na stacji IMGW w Marianowie w najcieplejszym momencie dnia odnotowano +7,8°C, a dziś temperatura maksymalna „tylko” do 3°C. 
W nocy temperatura spadnie do 0°C, -2°C, a synoptycy spodziewają się przelotnych opadów śniegu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, początkowo w porywach do 55 km/h, zachodni.

Tymczasem hydrolodzy obserwują szybkie przybieranie rzek i strumyków i ostrzegają. że miejscami mogą wystapic przekroczenia stanów ostrzegawczych. Związane jest ze spływem wód opadowo-roztopowych oraz opadami atmosferycznymi. Wczoraj w okolicy Łomży spało po ok. 9 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a poziom Narwi w ciągu dwóch ostatnich dni podniósł się o 15 cm.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę