Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Inwentaryzacja łosia

Bagna Biebrzańskie to największa naturalna ostoja łosia w Polsce. W samym tylko Biebrzańskim Parku Narodowym żyje około 700 osobników tego największego w Europie ssaka z rodziny jeleniowatych. Wzorem lat ubiegłych Park organizuje inwentaryzację łosia. Tegoroczne zimowe liczenie tego gatunku w Parku odbędzie się w dniach 15-16 lutego. Tradycyjnie już do liczenia łosi zapraszani są wolontariusze. Chętni do wzięcia udziału w akcji mogą już się zgłaszać.

Akcja liczenia łosi w Biebrzańskim Parku Narodowym odbędzie się na obszarze basenu dolnego i basenu środkowego doliny Biebrzy. Uzyskane podczas inwentaryzacji wyniki, pozwolą nam sprawdzić czy populacja tego gatunku w Parku rośnie czy maleje.  
W piątek 16 lutego przeprowadzane będą ciche pędzenia w rejonie wsi Sośnia i w borach sosnowych wzdłuż „Carskiej Szosy”. I na ten dzień mogą zgłaszać się wolontariusze. Zbiórka wszystkich chętnych jest zaplanowana na godz. 8.00 w siedzibie Parku w Osowcu-Twierdzy. Po przeprowadzeniu szkolenia uczestników liczenia w formie prezentacji na sali konferencyjnej wyruszymy w teren (ok. godz. 9.00). Wyjeżdżamy transportem zapewnionym przez Park. W przypadku dużej liczby uczestników potrzebny może okazać się własny transport. Po zakończeniu akcji (ok. godz. 15.00) przewidziany jest gorący poczęstunek przy ognisku. Podzielić się wówczas będzie można wszystkimi obserwacjami z bieżącego dnia, bo oprócz łosi, uczestnicy inwentaryzacji mają szansę zaobserwować też jelenie, sarny, zające, lisy i inne zwierzęta. 
Powrót do Osowca-Twierdzy ok. 16.15.
Uczestnicy powinni posiadać obuwie terenowe lub gumowce, oraz ubiór dostosowany do panujących warunków pogodowych. Osoby, które nie ukończyły 18-go roku życia mogą uczestniczyć w liczeniu w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w akcji  do dnia 14 lutego 2018 r. do dr Krzysztofa Frąckiela, e-mail: krzysztof.frackiel@biebrza.org.pl, tel.: 857383018.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę