Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Żołnierze WOT w Łomży mają nową strzelnicę

Będzie tam można doskonalić umiejętności strzeleckie. Nową strzelnicę kontenerową mają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w Łomży.

 

- W przenośnym urządzeniu terytorialsi mogą trenować z wykorzystaniem amunicji ostrej lub wskaźników laserowych - mówi porucznik Łukasz Wilczewski z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Trening strzelecki jest jednym z podstawowych treningów realizowanych w Wojskach Obrony Terytorialnej. Więc każda innowacja, która powoduje zwiększenie możliwości żołnierzy jest bardzo oczekiwana w WOT. Dzięki tej strzelnicy żołnierze będą mieli okazję zapoznawać się z bezpiecznym i skutecznym prowadzeniem ognia, rozwijać pewne umiejętności, które trudno było wykształcić na klasycznej strzelnicy odkrytej - dodaje porucznik.

Do tej pory żołnierze z Łomży musieli jeździć na strzelnicę wojskową pod Białymstokiem. Teraz będą ćwiczyć na miejscu. Strzelnica znajduje się w kompleksie wojskowym przy Alei Legionów.

Strzelnica kontenerowa w Łomży - to pierwsze takie urządzenie na wyposażeniu wojsk terytorialnych w regionie. Podobne są jeszcze w Lublinie, Rzeszowie i Siedlach.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę