Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Tajemnicze zaginiecie... promu

Główne zdjęcie
Odnaleziony z powietrza prom na Biebrzy (fot. KWP Białystok)

Nietypową akcję poszukiwawczą prowadzili policjanci na rozlewiskach Biebrzy. Ze względu na rozległy i trudno dostępny teren w akcję zaangażowano paralotniarzy. Dzięki ich zaangażowaniu już po niespełna dobie od zgłoszenia, odnaleziono zaginiony... prom rzeczny.

Tak wygląda prom, który zaginął na Biebrzy (fot. KWP Białystok)
Tak wygląda prom, który zaginął na Biebrzy (fot. KWP Białystok)

Jak informuje policja w sobotę wieczorem dyżurny komendy policji w Mońkach otrzymał informację, że w gminie Goniądz zaginął prom pontonowy, który służył mieszkańcom do przeprawy przez Biebrzę. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że prom, w niewyjaśnionych okolicznościach prawdopodobnie w piątek zaginął z miejsca zacumowania. Początkowo zgłaszający zaginiecie mężczyzna sam go poszukiwała. Najpierw na własną rękę sprawdził to miejsce, aby wykluczyć ewentualne zatonięcie promu, a później spłynął łódką w dół rzeki, lecz obiektu nie zauważył. 
- W związku z tym, że teren poszukiwań był trudny i  rozległy do działań włączono grupę paralotniarzy z Grajewa – podaje policja zaznaczając, że wśród nich lata również dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Już po niespełna dobie od zgłoszenia paralotniarze, odnaleźli poszukiwany prom, który spływał w dół Biebrzy. Teraz policjanci sprawdzają przyczyny tajemniczego oddalenia się tej jednostki pływającej.

Przy okazji chwalą zaangażowanie policjanta paralotniarza. Okazuje się bowiem, że to nie był  pierwszy raz kiedy udanie łączył swoją pasję ze służbą. Niespełna dwa miesiące temu wraz z paralotniarzami z grupy „Parawilki” wspierał mundurowych podczas poszukiwań 52 – latka, który zaginął w listopadzie na bagnach koło Goniądza. 
- Pasja grajewskiego dzielnicowego jest bardzo przydatna w służbie, szczególnie podczas akcji na podmokłym terenie, gdzie często nie ma jak dotrzeć, gdyż tradycyjne pojazdy grzęzną – informuje policja.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę