Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Amelia przyszła na świat w Łomży jako pierwsza w 2018 r.

Główne zdjęcie
Amelia otoczona rodzicami Eweliną i Łukaszem

Pierwsza łomżynianka Roku Pańskiego 2018 urodziła się 1. stycznia o godzinie 18. 20 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dziewczynka waży 3 350 gramów i mierzy 54 centymetry. W skali Apgar lekarze ocenili ją na najwyższe 10 punktów, co oznacza stan bardzo dobry. Córeczka pochodzącej z okolic miasta Eweliny Stypułkowskiej jest pierwszym dzieckiem w rodzinie i przyszła szczęśliwie na świat podczas porodu fizjologicznego, czyli siłami natury. - Kochana Amelka to teraz jest nasz skarbek największy - cieszy się ogromnie 24-letnia mama Ewelina, której towarzyszy mąż Łukasz. - Odczuwam wielkie wzruszenie, kiedy trzymam swoją córeczkę przy piersi... To taka delikatna kruszynka życia...

Mama Amelki mówi, że „troszkę się bałam podczas porodu”, gdyż termin miała na 28. grudnia 2017. - Amelka jednak wytrzymała te cztery dni, żeby przyjść na świat w Łomży jako pierwsza w tym roku – żartuje młoda mama. - Coś niesamowitego, że spośród tylu dzieci będzie tą pierwszą.
W bezśnieżnego sylwestra 2017 na świat po raz pierwszy w życiu spojrzało w łomżyńskim szpitalu pięcioro dzieci, a zaraz po Amelce w nowym roku pojawili się dwaj chłopcy: pierwszy przez cięcie cesarskie, waży 3 700 gramów, drugi naturalnie – 3 500 gramów. Oba noworoczne noworodki są w równie dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, co ich starsza o kilka godzin koleżanka z oddziału noworodków, którym kieruje doktor Dariusz Ślesicki. - Miniony rok 2017 był dla nas bardzo dobry – ocenia ceniony lekarz neonatolog. - W 2016 mieliśmy 1083 narodziny, natomiast w 2017 ponad 1260. W naszym szpitalu rodzą także kobiety z województwa podlaskiego, a nawet z Białegostoku. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę