Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Będzie przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego z Kazańską

Do końca maja ma być przebudowane skrzyżowanie Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską. Powstanie tu sygnalizacja świetlna, a kierowcy będą mogli z Kazańskiej w Piłsudskiego skręcać także w lewą stronę. Przebudowa skrzyżowania ma poprawić bezpieczeństwo na znajdującym się sto metrów dalej wjeździe do szpitala, gdzie zawracają także ci z Kazańskiej.

Wjazd na teren szpitala z dwujezdniowej Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego to najbardziej niebezpieczne miejsce w Łomży. Często dochodzi tu do kolizji, a nawet wypadków. Powodem jest nie tylko fakt, że kierowcy muszą przejechać przez dwa pasy ruchu, ale także to, że w tym miejscy zawracają samochody, które wyjechał z pobliskiej ulicy Kazańskiej, gdzie nie można skręcać w lewo. 
Od ponad roku władze miasta mówią o konieczności przebudowy tego fragmentu Alei Piłsudskiego. Tuż przed końcem roku 2017 roku w ratuszu rozstrzygnięto drugi przetarg na realizacją pierwszego etapu planowanej przebudowy. Zmiana ma dotyczyć przede wszystkim skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską, gdzie zmieniona ma być tzw. geometria na
skrzyżowaniu. Dotychczas z Piłsudskiego w Kazańską można było skręcić jadąc zarówno do wschodu jak i zachodu, ale z Kazańskiej wyjechać można tylko w jedną stronę – na wschód, bo jest nakaz skrętu w prawo. Po przebudowie wyjazd z Kazańskiej w Piłsudskiego będzie możliwy w  obie strony, a dodatkowo, aby był on bezpieczny, ruch sterowany będzie tu sygnalizacją świetlną.
Przetarg na wykonanie prac wygrała firma BIK PROJEKT z Łomży, która ma także m.in. zbudować nawrotkę na Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską. Prace mają być ukończone przed końcem maja, a firma z kasy miasta ma za to otrzymać 758 tys. zł. 

Kolejny etap przebudowy Alei Piłsudskiego ma dotyczyć budowy nowego ronda w okolicy zamkniętego dziś wjazdu do szpitala, co ma ostatecznie rozwiązać problem niebezpieczeństwa na obecnym wjeździe, który ma pozostać jedynie dla samochodów uprzywilejowanych czyli m.in. karetek pogotowia jadących na sygnale do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Według zapowiedzi ratusza także nowe rondo miałoby zostać zbudowane w tym roku, ale konkretnej daty jeszcze nie ma.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę