Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Uśmiechnięta łomżyńska kolęda na święta A. D. 2017

„Na święta zobacz, jak łomżyńska kolęda, na przekór smutkom – jest uśmiechnięta”. Łomżyńska kolęda na święta Bożego Narodzenia Anno Domini 2017 jest siódmą w kolekcji kolęd, jakie powstawały w grodzie nad Narwią z inspiracji Mirosława R. Derewońko, dziennikarza portalu 4lomza.pl.

Tym razem zaprosił do współpracy muzyków z bluesowego Brovaru Łomża: gitarzystę Janusza Ramatowskiego i akordeonistę oraz pianistę Mirosława Kotelczuka, do których utworu na gitarze basowej partie nagrał Jarosław Igielski, z dawnego Brovaru Łomża, grający w spektaklach Teatru Buffo i Teatru Roma w Warszawie. „Na święta zobacz, jak łomżyńska kolęda, na przekór smutkom – jest uśmiechnięta” - zaśpiewali z uśmiechem na trzy głosy zdolni, ambitni i pracowici wokaliści z Łomży, Nowogrodu, Jedwabnego i Grajewa: Urszula i Alicja Sulkowskie, Julia Kowalczyk i Paulina „Tosia” Wiśniewska, Gabriela Zubrzycka, Damian Jakubik i Michał Karwowski. Po lekcjach, od poprzedniej niedzieli codziennie mający po 3 – 4 godziny próby wokalne i nagrania. Najpierw gościny użyczyła kolędnikom, jak co roku przy teraz 7. kolędzie, Restauracja Na Farnej Jadwigi i Tadeusza Serafinów, a gdy wykonawcy opanowali melodię, rytmy i wejścia w porę, zaprosił ich dyrektor Jarosław Cholewicki do Studia Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, gdzie utwór nagrał pianista jazzowy Grzegorz Sekmistrz. Dzięki Katarzynie Kuklińskiej z Klubu Carpe Diem, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ja i Ty”, do współpracy przyłączyli się operator Arkadiusz Tomasiewicz i montażysta obrazu Zbigniew Dziekoński. Dzięki nim, kolędników można ujrzeć w wigilię i święta Bożego Narodzenia Anno Domini 2017 na portalu 4lomza.pl z choinką na Starym Rynku oraz z obrazami Teresy Adamowskiej z cyklu malarskiego „Betlejem Łomżyńskie”, tworzonego od lat dla Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Produkcję kolędy mecenatem objęły: Urząd Miejski w Łomży i Zakłady Spożywcze Bona. Ważną – last but not least – postacią jest Konrad Białecki. Rok temu jako 10-letni pastuszek wystąpił w wideo do kolędy w korowodzie idącym przez kontynenty i pokolenia przed Dzieciątkiem Nowonarodzonym i Świętą Rodziną. Stał się po roku młodym poetą, inspirującym trzema tekstami do tworzenia ludzi dorosłych. Bo pomysł na uśmiechniętą łomżyńską kolędę refrenu i podniebny lot Mikołaja to jego zasługa i dar na święta.

Mirosław R. Derewońko

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę