Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Tenis stołowy – idealny sport dla uczniów

Współczesny świat kusi dzieci i młodzież aktywnością zgoła inną niż ruchowa: gdzie nie spojrzeć, tam młodzież, a nawet dzieci nieustannie wpatrzone w wyświetlacze smartfonów. Już od lat zresztą w szkołach modne jest raczej unikanie zajęć z wychowania fizycznego niż aktywne branie w nich udziału. Wynika to między innymi z małej atrakcyjności zajęć: młodzi ludzie lubią grać, nie przepadają za to za ćwiczeniami. Trudno też o sensowny trening czegokolwiek w ciągu 45 minut lekcji.

 

Sport dla każdego ucznia

Wiele polskich szkół stara się radzić sobie z tym problemem poprzez umożliwianie uczniom rozgrywania meczów, głównie w piłkę nożną, która pozostaje wciąż popularna, ale tylko wśród chłopców. Dziewczętom pozostaje siatkówka i czasem koszykówka. Wszystkie te dyscypliny mają jednak tę wadę, że najlepiej radzą sobie w nich uczniowie bardziej wysportowani, silniejsi, szczupli i zwinni, natomiast iluś z nich zawsze pozostaje na marginesie jako nieudacznicy. Dla nich zajęcia sportowe to katorga, również ze względu na to, jak są w ich czasie traktowani przez koleżanki i kolegów, a bywa, że i przez nauczycieli.

Znakomitym rozwiązaniem jest tenis stołowy jako sport de facto dla każdego. Oczywiście i tu można być lepszym lub gorszym zawodnikiem, ale że gra angażuje tylko dwie lub cztery osoby, nie ma problemu z utworzeniem par lub grup uczniów grających na takim samym poziomie, a więc mogących czerpać radość z uczestniczenia w rozgrywce.

Sport niekłopotliwy i niedrogi

Tenis stołowy nie wymaga sali gimnastycznej: wystarczy dowolne pomieszczenie, trochę miejsca i stół do ping-ponga. Do tego niedrogie rakietki, siatka i piłeczki. Stoły można ustawiać również na dworze, na boisku szkolnym czy podwórzu.

Tenis stołowy jest sportem wszechstronnie rozwijającym gracza, nie wymaga jednak ani szczególnej siły fizycznej, ani niezwykłych zdolności. Mogą go uprawiać osoby w dowolnym wieku, a nawet niepełnosprawne. Każdy może też rozwijać swojej umiejętności i być w tej grze coraz lepszy. Ponadto tenis stołowy to sport bezpieczny: kontuzje zdarzają się tu rzadko, nie ma kontaktu fizycznego między graczami, jak np. w piłce nożnej. Sprzęt nie jest drogi, np. stół do tenisa Tajfun Plus kosztuje tylko ok, 1300 zł.

Szkoły, których dyrekcja i nauczyciele chcą zadbać o rozwój fizyczny, ale i o ćwiczenie inteligencji uczniów, coraz chętniej inwestują więc w sprzęt do tenisa stołowego. Na udane zakupy zaprasza je m.in. rzeszowska Hurtownia Sportowa, wysyłająca zakupiony sprzęt na całą Polskę. Solidne, bezpieczne i trwałe stoły do tenisa stołowego będą długo służyły grającym z pasją uczniom.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę